15 të vdekur dhe 775 raste të tjera me COVID-19 në Kosovë

1.903 TESTIME, 553 TË SHËRUAR DHE 775 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 775 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 15 raste të

Lexoni më tepër

Jennifer Lopez “thyen rrjetin”, me foto të “nxehta”

Jennifer Lopez njihet për format e saj bombastike. Artistja me famë botërore, edhe pse në moshën 51-vjeçare, duket çdo ditë e më tërheqëse. Ajo ka ngacmuar gjithë fansat në rrjetet sociale me imazhet e saj të shkëputura nga xhirimi i videoklipit të këngës së saj më të re “In the morning”. Fotografitë provokuese janë publikuar në Instagram e saj, e zhveshur

Lexoni më tepër

Haradinaj uron amerikanët për “Ditën e Falenderimeve”

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar dhe shprehur mirënjohje për popullin amerikanë për ditën që ata festojnë “Ditën e Falenderimeve”. “Ishte një vit sfidash, dhe në kohëra si këto, ne duhet të jemi mirënjohës dhe t’i falënderojmë ata që na kanë qëndruar pranë nesh, dhe të shprehim falënderim për ato të mira që kemi pasur këtë vit”, thuhet në

Lexoni më tepër

“Thanksgiving day” dhe gjel deti amerikan

Të enjtën amerikanët kremtojnë “Ditën e Falenderimeve”, një festë kjo, unike amerikane. Së bashku me familjen e miqtë ata shtrojnë një darkë të veçantë, ku tradicionalisht serviret si pjatë kryesore gjeli i detit. Dita e Falenderimeve është edhe festa më familjare për amerikanët, kur brezat mblidhen për të shprehur falenderime për bekimet që u ka ofruar jeta. Dita e Falenderimeve

Lexoni më tepër

Kurtit i bashkohet edhe magjistri i filozofisë, Arxhend Blakçori

Në rrjetin e tij facebook, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka prezantuar prurjen e re në lëvizje, Arxhend Blakçorin, me studime të përfunduara në Rochester Institute of Technology në Kosovë dhe magjistraturën në filozofi të kryer në Universitetin Ibn Haldun në Stamboll. Posht mund të lexoni statusin e plotë të z. Kurti: Arxhend Blakçori i ka përfunduar studimet në

Lexoni më tepër

Merret vendim t’u ndahen nga 100 euro pensionistëve dhe 50 euro, qytetarëve të tjerë, të prekur me COVID-19 në Komunën e Prishtinës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes llogarisë së tij në facebook, ka thënë se sot gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal është votuar dhe miratuar propozim- vendimi për ndihmën prej 50 EUR për cdo qytetar të Prishtinës të konfirmuar #covid19 pozitiv, në emër të shërbimeve shëndetësore. Ndërsa për pensionistët e Prishtinës të konfirmuar #covid19 pozitiv do të ndihmohen me

Lexoni më tepër

Nesër takohen në basketboll Sllovakia vs Kosova

Të enjtën në ora 19:00, do takohen dy skuadra në basketboll Sllovaki -Kosovë, në kuadër të FIBA – Kupa e Botës 2023. Kjo është ndeshja e parë parakualifikuese kundër Sllovakisë, të cilën mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën Artmotion. Kosova në dy ndeshjet e kësaj gare ka shënuar fitore ndaj Islandës dhe Luksemburgut në shtëpi. Kosova gjindet në Grupin B,

Lexoni më tepër

Bie numri i të vdekurve në 9 dhe 704 raste të reja me COVID-19

1.651 TESTIME, 391 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.651 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 704 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS

Lexoni më tepër
« Zëra Më të Vjetër