Lifestyle

Pesë gabime që duhet t’i shmangni derisa përdorni vezën për dobësim!

Kur flasim për ushqime të pasura me humbje peshe, vezët janë ndër ushqimet e para që shumica prej nesh u besojnë. Shumë e lehtë për t’u gatuar, dhe e mbushur me lëndë ushqyese, të gjithë këta faktorë i bëjnë vezët një pjesë të rëndësishme të çdo diete për humbje peshe.
Përveç kësaj, ato ndihmojnë për të rritur metabolizmin, i cili luan një rol vendimtar në lehtësimin e humbjes së peshës. Disa studime kanë treguar se ngrënia e vezëve për mëngjes mund të ndihmojë njerëzit të heqin më shumë kilogram në krahasim me ushqimet e tjera.
Por për të maksimizuar përfitimet e këtij ushqimi jashtëzakonisht të shëndetshëm, duhet t’i keni ato në mënyrë korrekte. Edhe bërja e gabimeve më të thjeshta gjatë gatimit mund të ulë përfitimet e saj të fuqishme shëndetësore. Këtu janë 5 gabimet e zakonshme që shumica e njerëzve i bëjnë dhe këshilla për t’i shmangur ato.

Gabimi 1: Ju po hidhni të verdhën e vezës. Ekziston një keqkuptim i zakonshëm se pjesa e verdhë e vezëve është e mbushur me yndyrna të pashëndetshme, prandaj shumica e njerëzve zakonisht e hedhin atë nga dieta e tyre. E verdha e vezës është me të vërtetë e lartë në kolesterol, por kjo nuk i fryn nivelet e kolesterolit ashtu si bëjnë yndyrnat tjera. Për më tepër, ajo është e mbushur me lëndë ushqyese të shëndetshme si vitamina B2, B12 dhe D dhe minerale të tilla si folati, fosfori, seleni, kalciumi dhe zinku. Hedhja e pjesës së verdhë ju privon nga të gjitha këto mikroelementë.

Gabimi 2: Mos përdorimi i vajit të duhur për të gatuar vezët.
Të gjithë kemi preferencat tona kur bëhet fjalë për vezët. Disa prej nesh pëlqejnë vezët e fërguara të gatuara bujarisht në gjalpë, ndërsa të tjerët pëlqejnë vezët e thjeshta të ziera. Sigurisht çështje shije, por edhe lloji i yndyrës që po përdorni për të gatuar vezët tuaja. Yndyra e ngopur mund të rrisë rrezikun e shqetësimeve shëndetësore si sulmi në zemër dhe kolesteroli i lartë. Është më mirë të përdorni alternativa të shëndetshme si vaji i ullirit dhe vaji i kokosit.

Gabimi 3: Çiftimi i tyre gabimisht Për ta bërë vaktin tuaj më të shëndetshëm dhe humbjen e peshës miqësore, bashkoni vezët me ushqime të sakta. Perimet shkojnë mjaft mirë me vezët. Është një mënyrë e shkëlqyeshme për të rritur marrjen e perimeve dhe për të shtuar disa fibra shtesë dhe lëndë ushqyese në dietën tuaj. Spinaqi, domatet, specat, dhe kërpudhat janë disa perime që plotësojnë bukur vezët. Kjo gjithashtu do të ndihmojë për t’ju mbajtur më të ngopur për një kohë më të gjatë.

Gabimi 4: Nëse i gatuani shumë Një tjetër gabim i zakonshëm që njerëzit bëjnë është kur i gatuajnë shumë vezët. Në përgjithësi, duhet shumë më pak kohë për të gatuar vezët. Gatimi i tepërt ose gatimi në temperaturë të lartë për një kohë të gjatë mund të rezultojë në zvogëlimin e disa lëndëve ushqyese. Vitamina A dhe antioksidantët janë dy lëndët e para ushqyese që humbasin gjatë gjithë procesit. Për më tepër, kur ekspozohet ndaj temperaturave të larta, kolesteroli në vezë mund të oksidohet dhe të prodhojë përbërje të njohura si oksistole, të cilat dihet se janë të dëmshme për shëndetin tuaj të zemrës.

Gabimi 5: Mos llogaritja e saktë e kalorive Nëse po përpiqeni të hidhni kilogramë, mund të duhet të merrni parasysh mënyrën se si po përgatisni vezën tuaj. Opsionet e gatimit me pak kalori do t’ju ndihmojnë të mbani nën kontroll numrin e kalorive dhe do të ndihmojnë në humbjen e shpejtë të peshës. Nga të gjitha përgatitjet e vezëve, vezët e zbrazura dhe të ziera janë dy mënyrat më të mira për të pasur vezë kur përpiqeni të hiqni kilogramë. Këto metoda gatimi nuk shtojnë kalori shtesë të yndyrës në vaktin tuaj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: