Guardiola edhe dy vite tek Manchester City

Pep Guardiola nuk do të largohet nga Anglia. Ai sapo ka renovuar kontratën e tij të re me Manchester City edhe për dy vjet të tjera.

Nuk ka vonuar shumë të kontaktoj menjëherë me ish-lojtarin e tij, Lionel Messi, i cili verën e kaluar ishte një hap larg transferimit nga Barcelona. Kontrata e Messit me katalanasit mbaron verën që vjen, dhe sipas klauzolës, ai mund të firmosë një kontratë paraprake për çfarëdolloj klubi jashtë Spanjës pas 1 Janarit. Kështu, Guardiola nuk u kursye dhe tha: “Messi është lojtar i Barcelonës. E kam thënë me mijëra herë. Si një tifoz, dua që Messi të përfundojë karrierën e tij në këtë ekip. Kontrata e tij mbaron këtë vit dhe nuk e di çfarë do të ndodhë në mendjen e tij”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s