Kurti e Bulliqi në Podujevë, vizitojnë investitorin privat që pritet t’i punësojë mbi 70 punëtorë

Kandidati për kryetarë të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi i shoqëruar nga kryetari LVV-së, Albin Kurti, sot me mëngjes në brezin kufitar në Shamalluk të Podujevës kanë vizituar punimet për fshatin turistik ILIRIA dhe në Herticë vizituan shoqatën e bletarëve.

Bulliqi në llogarinë e tij facebook ka njoftuar se investimet private siç ishte ky sot që vizituan kanë nevojë për një komunë e cila do t’i përkrahë me investime në infrastrukturën publike. “Faton Maqani i ka nisur punimet tash e 2 muaj me një investim që mbulon 7 hektarë dhe që pritet të punësojë mbi 70 punëtorë”, thuhet në postimin e Bulliqit.

Ndërsa Raif Muqolli, kryetar i shoqatës së bletarëve ka thënë se në Podujevë janë mbi 400 llapjanë që merren me bletari dhe përmendi faktin se ka nevoj që komuna t’i mbështesë me rritjen e subvencionimeve.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s