Hoti falenderon deputetët që votuan pro Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike

Pas gjashtë tentimeve, të shkuara huq, sot me rastin e votimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, i cila kaloi me 72 vota për, kryeministri Hoti ka falenderuar deputetët të cilët sot kontribuan që të kaloi ky ligj.

“U jam mirënjohës dhe u falenderohem të gjithë deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, të cilët besuan dhe e mbështetën Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike të Qeverisë së Kosovës.Nga ky ligj, qytetarët dhe bizneset do ta ndjejnë përkrahjen direkte të Qeverisë, që bashkërisht t’i kalojmë sa më lehtë pasojat e shkaktuara nga #COVID19“, shkruan Hoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: