Zemaj: Vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka konfirmuar se vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt. Zemaj në RTK ka thënë se kontigjenti i parë i vaksinave antiCovid në Kosovë do të vijnë në muajin shkurt. Tutje ministri Zemaj ka thënë se kosovarët duhet të kenë durim, besim dhe angazhim përmanent në frontin e përbashkët kundër pandemisë COVID-19. “Sapo me erdhi emaili zyrtar se kontigjenti i parë i vaksinave do të vijnë në muajin shkurt. Ky është lajm i jashtëzakonshëm për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Zemaj.

Read More

Të vrarët në Pozheran, anëtarë të një familje

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në fshatin Pozheran të Vitisë. IndeksOnline ka raportuar pak më parë, derisa dyshohet për 4 viktima. Burime të IndeksOnline gjithashtu mësojnë se viktimat janë anëtarë të një familjeje. Derisa, dyshohet se babai ka vrarë dy djemtë, gruan e më pas vetën. Ende s’dihen arsyet dhe shkaqet që quan në këtë ngjarje të rëndë.

Read More

Albin Kurti s’ja danë Podujevës, pritet nga qindra njerëz në hapësirë të ngushtë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka qëndruar sot në Podujevë ku është takuar me shumë qytetarë. Në një banesë janë mbledhur qindra njerëz, të cilët knë dëgjuar fjalimin e Kurtit, para zgjedhjeve që pritet të mbahen së shpejti. Siç shihet në fotografi, shumica e qytetarëve janë pa maska dhe nuk respektojnë masat anti-covid19. Ndryshe, në fillim të këtij muaji, zgjedhjet në komunën e Podujevës i fitoi VV-ja me kandidatin Shpejtim Bulliqi që do të qeverisë qytetin rreth 1 vit.

Read More

Zyrtare: Avdullah Hoti kandidat për kryeministër i LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka thënë se Avdullah Hoti do të jetë kandidat për kryeministër i partisë së tij. “Avdullah Hoti do të jetë kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme”, ka thënë ai, transmeton IndeksOnline. “Avdullah Hoti do të jetë kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme”, ka thënë ai, transmeton IndeksOnline. “Qeveria nuk ka rënë si pasojë e mos punën së saj, sepse qeveria nuk i ka zgjedh deputetët e Kuvendit të Kosovës. Gjithë kjo ka ndodhë jashtë përgjegjësisë së Republikës së Kosovës.…

Read More

10 gjërat më të bukura në jetë

1 Të qenit i dashuruar Dashuria është një ndjenjë e mahnitshme. E vështirë ta fitosh dhe dhemb kaq keq ta humbasësh. 2 Muzika Muzika është një krijimtari e një arti dhe inovacioni … Muzika është gjuha e fuqishme e unitetit … Muzika vrau depresionin, racizmin e therur dhe luftën e ngatërruar … Muzika nuk ka fe, nuk ka ngjyra, dhe as kufizon … Muzika ishte një kurë … Muzika është kolona zanore e jetës së të gjithë neve. 3 Muzgu Muzgët janë fundi i një dite stresuese, duke ju thënë…

Read More

Tuneli i tradhtisë! Gruaja takonte fqinjin përmes vendkalimit sekret, një ditë ndodh e papritura…

Ndërton tunelin e tradhtisë për të takuar të dashurën, por i ndodh e papritura. Një histori e pazakontë tradhtie dhe dashurie është zbuluar ditët e fundit në mediat meksikane, ku një murator kishte ndërtuar një tunel poshtë shtëpisë së tij, i cili lidhej me shtëpinë e fqinjës të martuar, por që së bashku po jetonin një marrëdhënie jashtëmartesore. Muratori i njohur me emrin Alberto kishte arritur të ndërtonte vendkalimin sekret për të takuar të dashurën e tij Pamela në qytetin e Villas del Prado, në Tijuana, ndërsa bashkëshorti i saj…

Read More

Katastrofë për Coutinhon, lëndoi gjurin dhe mungon së paku 4 muaj

Philippe Coutinho vazhdon të mos bëhet rehat me lëndime. Braziliani të martën u inkuadrua në pjesën e dytë kundër Eibarit, por nuk e përfundoi ndeshjen për shkak të lëndimit në gjurin e këmbës. Barcelona ka njoftuar se 28-vjeçari ka lënduar meniskun e gjurit të majtë dhe ende nuk dihet koha e saktë sa do të mungojë, transmeton Indeksonline. Megjithatë, dëmtime të tilla janë serioze dhe rikuperimi zgjatë me muaj. Sipas mediave spanjolle, Coutinho mund të jetë jashtë fushës së paku 4 muaj./Indeksonline/

Read More

Basha me delegacionin e PDK-së: Diplomacia shqiptare të jetë në dispozicion të Kosovës (VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me delegacionin e Partisë Demokratike të Kosovës, që po zhvillojnë një vizitë në Tiranë. Basha në fjalën e tij u shpreh se Shqipëria duhet të mbështesë Kosovën, politika të ketë qëndrime të unifikuara dhe  se “diplomacia shqiptare duhet të jetë tërësisht në dispozicion dhe në mbështetje të Kosovës”.

Read More