Therrje me thikë në Prizren, i lënduari është i moshës 18 vjeçare

“Rreth orës 17:10 minuta, në rrugën ” Remzi Ademaj” ka ndodhur një incident, ku si pasojë ka marr lëndime trupore një i ri i moshës rreth 18 vjeçare” “I riu aktualisht ndodhet në Qendrën Emergjente të Spitalit duke marrë tretman mjekësor dhe njoftohet se ka marrë lëndime të rënda trupore. Policia ka dalur në vendngjarje dhe po merret me rastin, ndërsa nuk ka të arrestuar si të dyshuar rreth rastit në fjalë”, ka thënë Gashi./Indeksonline/

Read More

Ndërron jetë profesori universitar, Riza Smaka

Ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm profesori universitar dhe njohësi i së drejtës, Riza Smaka. Profesori i njohur, ka qenë edhe deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës nga viti 2008 deri në vitin 2011. Smaka ishte anëtar i Komisionit për hartimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Po ashtu, profesor Smaka ishte një nga nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës. Smaka ka lindur në Rugovë të Pejës, më 1943. Diplomoi në Fakultetin Juridik më 1971, pastaj e kreu provimin e jurisprudencës, ku magjistroi më (1979 ) dhe…

Read More

Era Istrefi, Kaq joshëse se keni parë ndonjëherë (FOTO)

Në orët e fundit të vitit që lamë pas, shumë personazhe të famshëm bënë urimet e tyre dhe postuan foto e video nga festimet. Një ndër to edhe Era Istrefi, e cila fillimisht publikoi disa foto me fustan të zi duke e përshkruar 2020-ën si një vit të errët. Por me postimin e rradhës, këngëtarja i la të gjithë gojëhapur duke uruar 2021-shin me fustan të bardhë provokues që i nxirrte në pah gjoksin. “Qoftë i bardhë 2021-shi. Gëzuar Vitin e Ri”, shkroi Era krah fotove.

Read More

Trendet e këpucëve për vitin 2021(FOTO)

Pavarësisht se vitit 2020 ishte shumë i vështirë përsëri qytetarët nuk ndaluan së veshuri dhe ndjekuri modën. Por meqenëse nuk mund ta luftojmë kalimin e pashmangshëm të kohës, trendet e modës për vitin 2021 janë këtu. Më konkretisht, ne po flasim për trendet e këpucëve nga shfaqjet e pistës pranverë / verë dhe vjeshtë / dimër ’21. Disa prej tyre mund të jenë të njohura pasi që po rishfaqen, ndërsa të tjerat ndihen më të freskëta ose janë përsëritje moderne të siluetave klasike. Nëse jeni duke kërkuar për një blerje…

Read More

Tiranë: Nis me vrasje viti 2021! 34-vjeçari qëllon për vdekje me thikë në qafë kunatin

Tiranë- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të vitit të ri 2021, ku një person ka qëlluar me thikë dhe ka vrarë kunatin e tij. Sipas policisë ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 03:45 të mëngjesit të sotëm, në rrugën “5 Maji”, ku pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta K.Sh., 34 vjeç, në gjendje të dehur ka goditur me thikë në qafë kunatin e tij V.Z., 42 vjeç, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë në spital. Njoftimi i…

Read More

Gjergj Kastrioti dhe Adem Jashari bashkë në pikturat e Drilon Pantinës

Është ai Drilon Pantina, i cili në një intervistë për Klankosova.tv tregoi për punën, motivin, mënyrën e realizimit dhe shumëçka tjetër. Intervista e plotë: Klan Kosova: Qe sa kohë keni filluar të merreni me këtë lloj të pikturës? Drilon Pantina: Historia ime me pikturën digjiitale ka filluar në vitin 2012. Fillimisht kam eksperimentuar me programe të thjeshta softuerike për editim dhe kam mësuar pak a shumë prinicipet e përgjithshme të punës. Rreth një viti më vonë kam punuar me një program editimi që është pak a shumë i ngjashëm me ‘Photoshop’-in.…

Read More

FSK në mision paqeruajtës nga muaji mars

Forca e Sigurisë së Kosovës në pranverë të këtij viti pritet t’i bashkohet ushtarëve amerikanë në misione paqeruajtëse. Marrëveshjet janë arritur dhe kanë mbetur vetëm procedurat administrative deri kur FSK për herë të parë do të marrë pjesë në një mision paqeruajtës. Këtë për KosovaPress e konfirmon komandanti i FSK-së, që ndër të tjera thotë se ushtria ka nevojë për më shumë buxhet për të përfunduar procesin e transformimit. Gjenerallejtënant Rrahman Rama flet edhe për presionin që Serbia po vazhdon të ushtrojë mbi pjesëtaret serb në FSK-së, përkundër të cilit…

Read More

51,328 të infektuar me coronavirus branda vitit 2020 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 51.328 raste nga 183.513 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.335 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se deri tani numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 41.407 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.586. Instituti apelon te të gjithë qytetarët që të vijnë të testohen në SARS-CoV-2 sipas indikacioneve epidemiologjike, në të gjitha Qendrat rajonale të shëndetësisë publike në Kosovë. Ndryshe, IKSHPK përmes një postimi në Facebook bën të…

Read More