Është konfirmuar viktima e parë në aksidentin Malishevë-Arllat

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur sonte në rrugën Arllat-Malishevë. Rastin për IndeksOnline e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, teksa thuhet se nga ky aksident janë të lënduar edhe 6 persona. “Rreth orës 20:30, në rrugën Arllat -Malishevë , ka ndodhë një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira 4 automjete. Bazuar në të dhënat e deritanishme, si pasojë e aksidentit janë lënduar shtatë persona. Njëri nga personat e lënduar nuk ka arritë të përballoj plagët dhe i njëjti…

Read More

Vjosa Osmani: E gjithë presidenca e Thaçit përdori 30 vetura 24 orë. Ajo thot që po përdorë 3 vetura dhe mjaftueshëm po kryn punë

Ushtruesja e Detyrës së Presidencës dhe njëherit kryetarja e tanishme e Kuvendit të Kosovës e ftuar sonte në debatin “Kallxo Pernime”, me autorën Jeta Xharra ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë, përfshirë inciativën e saj të re, bashkëpunimet që ajo do ti ketë në të ardhmen si politikane etj. Osmani gjatë debatit në mes temave tjera ka spjeguar slloganin e saj “Guxo” e cila e lidh këtë emër me tiparin themelor që i duhet secilit që angazhohet në politikë, pra që është guximi. “Shteti i Kosovës është rezultat…

Read More

Jennifer Lopez heq grimin live dhe duket ndryshe

Jennifer Lopez është një nga këngëtaret më të bukura dhe shumë në formë në gjithë botën. Edhe pse ka arritur në të 50-tat, këngëtarja nuk e jep aspak moshën. Në Instagram, në videon e saj të fundit, ajo nuk ka treguar asnjë kompleks lidhur me rutinën e mirëmbajtjes së lëkurës dhe se si duket ajo pa grim. “E kemi fytyrën të pastër për 2021-shin”-shkroi këngëtarja krah videos duke treguar se linja e saj kozmetike J.Lo Beauty është publikuar tashmë. Më parë Lopez ka treguar se kurrë nuk ka bërë botox.…

Read More

Ronaldinho provon edhe biznese tjera

Viti 2020 ka qenë shumë i vështirë për legjendën e futbollit, Ronaldinho. Braziliani qëndroi në burg për 32 ditë, pasi u kap bashkë me vllaun e tij, me dokumente të falsifikuara, transmeton Indeksonline. Por, pas lirimit nga burgu, Ronaldinho duket se është duke kaluar momente të mira. Sipas “El Pais’, Ronaldinho ka arritur të bëj afro 1 milion euro katër muaj pas lirimit nga burgu. Dinho ka bërë disa lëvizje biznesore, që kanë dal të jenë të suksesshme. Ai ndihmoj klubin e Altetico Mineiors që të promovoj stadiumin. Braziliani hapi…

Read More

Dua Lipa për herë të dytë në Revistën prestigjioze britanike ‘Vogue’

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa është shfaqur tejet tërheqëse në kopertinën e revistës prestigjioze britanike “Vogue”. Këngëtarja Lipa përmes një statusi në facebook ka falenderuar Edward Enninful për dashurinë dhe mbështetjen e dhënë gjatë gjithë karrierës. “Faleminderit Edward Enninful, unë kurrë nuk do ta harroj të gjithë dashurinë dhe mbështetjen që më keni dhënë gjatë gjithë karrierës time dhe që më dhuruat kopertinën time të 2-të për “British Vogue !! kjo ishte një ëndërr e tillë që u bë realitet dhe ndihem me fat që kam punuar me…

Read More

Vojvoda: 5 vite më parë jetoja me vetëm 600 euro në muaj

Mërgim Vojvoda është shprehur krenar me vendimin e tij për të kaluar te Torino në Itali. Mbrojësi kosovar thotë se ka nënshkruar kontratë të rëndësishme duke siguruar të ardhmen e familjes së tij. “E them pa asnjë tabu, nuk do e kisha imagjinuar kurrë që një ditë do të merrja paratë që marr sot. Në fakt, unë kurrë nuk jam mësuar të jetoj me të aq shumë. Unë nuk e harrojë që vetëm pesë vjet më parë, kur isha në Gjermani, kam jetuar me 600 euro në muaj në një…

Read More

QKUK e konfirmon se 19 vjeçarja Nazlije Sherifi ishte e infektuar me COVID-19

Në një përgjigje të dhënë nga Qendra Klinike Univeristare e Kosovës thuhet se Nazlije Sherifi e cila vdiq një ditë më parë ishte e infektuar me Covid-19. 19 vjeçarja e ndjerë vuante nga një sëmundje e rëndë e veshkave ndërsa transplantimin e veshkës priste ta bënte brenda pak ditësh. “QKUK ju konfirmon se rasti në fjalë fillimisht ishte trajtuar në Spitalin e Mitrovicës, pastaj në Klinikën Infektive, ku ishte konfirmuar si Covid pozitiv nga Laboratori i Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike. E njëjta për shkak të përkeqësimit të…

Read More

Trump paralajmërohet kundër përfshirjes së ushtrisë në transferimin e pushtetit

Dhjetë ish-sekretarë amerikanë të Mbrojtjes kërkuan nga Pentagoni që të angazhohet në një tranzicion paqësor të pushtetit në SHBA dhe paralajmëruan për rreziqet e përfshirjes së ushtrisë amerikane në tranzicion. Ish-shefat e Pentagonit, përfshirë dy të emëruar nga presidenti në largim, Donald Trump, i bënë komentet në një artikull të botuar në gazetën Washington Post. Zgjedhjet në SHBA dhe transferimi paqësor i pushtetit “janë shenja dalluese të demokracisë sonë”, thanë ata dhe i bënë thirrje shefit aktual të Pentagonit, Christopher Miller, që të përmbahet nga luajtja e ndonjë roli në…

Read More

Osmani kujton 18 vjetorin e vrasjes së Kolonel Tahir Zemajt

U.D e Presidencës, Vjosa Osmani në një postim të saj në facebook ka kujtuar sot 18 vjetorin e vrasjes së Kolonel Tahir Zemajt, djalit të tij Enisit dhe kushëririt Hasan Zemajt. Më posht lexon postimin e znj. Osmani: Sot është 18-vjetori i vrasjes së komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit, heroit të kombit, Kolonel Tahir Zemajt, djalit të tij, Enisit, si dhe kushëririt Hasan Zemajt. Ata u vranë pabesisht nga një dorë tinëzare, më 04 janar 2003, në hyrje të Pejës. Ne humbëm një komandant lufte të shkolluar dhe një…

Read More