Bukuritë e majës më të lartë në Rugovë, Hajla me 2403 metra

Mot me borë po mbretëron sot në Rugovë të qytetit të Pejës. Natyra e bukur që e shoqëron këtë anë, ka bërë që shumë vizitorë të kalojnë çaste pushimi në restorantet dhe bujtinat e kësaj ane. Rugova është regjioni i tretë i Bjeshkëve të Nemuna, të njohura ndryshe si Alpet Shqiptare. Maja më e lartë e Rugovës së Pejës është Hajla me 2403 metra lartësi. Disa fotografi nga Hajla e Rekës së Allagës:

Read More

Gruaja që u qëllua vdiq, Kapitoli i SHBA-ve sigurohet përsëri

Sipas NBC, një grua që u qëllua në Kapitol, ka vdekur. Një zëdhënëse e policisë ka konfirmuar vdekjen e gruas për agjencinë gjermane të shtypit të mërkurën në mbrëmje (koha lokale). Rrethanat e sakta të vrasjes nuk dihen ende. Pas shpërthimit të dhunës në Kapitol (ndërtesa e Parlamentit) në Uashington, nga ora 18 sipas kohës lokale ka hyrë në fuqi ora policore. Masa e urdhëruar nga kryebashkiaku Muriel Bowser për të frenuar protestat zbatohet deri të enjten në orën 6:00 të mëngjesit. Por rreth orës 23:45 ndërtesa e Parlamentit në…

Read More