Të lodhur nga komentet negative, Meghan Markle dhe Harry marrin vendimin të heqin dorë nga çdo rrjet social

Duka dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Harry, kanë vendosur që për qetësinë e tyre…

Kllokoqi: “Marre duhet me ju ardh” : Mbi 5 mijë dënime për gastronomët, asnjë për politikanët.

Zyrtarisht ende nuk ka filluar fushata zgjedhore, por partitë politike në vend kanë filluar tubimet e…

Edhe pse e miratuan Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, nuk ndahen 300 eurot për punëtorët e sektorit privat. Avdullah Hoti ende nuk e nënshkruan vendimin që u’a mundëson tërheqjen e parave

Ende nuk ka filluar ndarja e 300 eurove për tre muaj për punëtorët të cilët kanë…

Në Shqipëri nesër nis vaksinimi anti-COVID

Përmes një njoftimi në Facebook kryeministri Edi Rama bëri me dije se ditën e hënë do…

VV hap proces demokratikë brenda partisë. Shpallë zgjedhjet e brendshme dhe u jep shancë në konkurim kandidatëve për deputetë

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Lëvizja VETËVENDOSJE! në faqen e saj zyrtare i ka…

Dënimet për krime lufte në Kosovë

Nga seriali i DW-s një vështrim mbi krimet e luftës dhe dënimet: UNMIK, EULEX e institucionet…

Stuhia Filomena, Mot i keq edhe në Ballkan

panja po përgatitet për ardhjen e stuhisë Filomena, që duhet të sjellë atje erëra polare dhe…

Haradinaj viziton zonat e prekura nga vërshimet në Malishevë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj sot ka vizituar zonat ku u preken nga vërshimet gjatë dy…

Dy përballje të vështira për Dardanët në fillim të vitit 2021

Viti 2020 ishte një vit i cili solli shumë sfida dhe vështirësi për Kombëtaren e Kosovës…

Qytetarët falenderojnë angazhimin e Labinot Tahirin që mblodhi para për të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj

Labinot Tahiri, këngëtari i njohur dhe humanisti ka shpërndarë një fotografi ku shihet vendi ku ai…