“Kanë shkëmbyer puthje”/ Aktori turk i rrëmben zemrën gazetares seksi italiane

A është një një lidhje aktori turk Can Yaman me gazetaren  e njohur të sportit në Itali, Diletta Leotta? Ishte Anna Pettinelli ajo që hodhi bombën dhe menjëherë thashethemet shpërthyen në rrjet. Pettinelli filloi të fliste për një dashuri të sapolindur mes Dilettës dhe Can gjatë transmetimit të saj në radio në RDS. Ajo siguroi se kishte dëgjuar për flirtin nga burime të besueshme janë shprehur se të kanë qëndruar në të njëjtin hotel në Romë. Gjithashtu thuhet se ata janë parë dhe duke shkëmbyer puthje pasionante. Leotta tashmë është beqare…

Read More

Haradinaj i drejtohet qytetarëve me videomesazh

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një videomesazhi në profilin e tij në Facebook, ku kërkon besimin e popullit dhe zotohet se do punojë vetëm në interesin e vendit dhe popullit të Republikës së Kosovës. Ja adresimi i plotë: Të dashur qytetarë të Kosovës, vëllezër dhe motra, në këto zgjedhje do të ndodhë rikonfigurim i skenës politike në Kosovë. Që nga paslufta, që nga pavarësia, në Kosovë në etapa të ndryshme, kanë udhëhequr PDK dhe LDK, me të arriturat por edhe me gabimet e tyre. Tani…

Read More

Bernabeu përmes fotove, madrilenët shijojnë qytetin teksa bëjnë ski

Përveç pandemisë me të cilën po përballet e gjithë bota, shumë shtetet po përballen dhe me kushte të rënda atmosferike. Në disa vende borë e në të tjera përmbyte, moti i paqëndrueshëm nuk është parë aspak si i favorshëm për periudhën pandemike në të cilën ndodhemi. Spanja dhe veçanërisht Madridi janë “mbërthyer” nga i ftohti, dëbora dhe ngricat por kjo nuk i ka ndaluar spanjollët të shijojnë qytetet e zbardhura. Qytetarët që bëjnë ski dhe pamjet mahnitëse të Bernabeut legjendar mund t`i shihni përmes fotove të mëposhtme: Burimi/Politico.al

Read More

Elezi: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

Nga KQZ kanë dhënë detaje për formën e verifikimit të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit, vendim ky i cili ka nxitur shumë reagime në Kosovë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference për media ka sqaruar se aplikuesi do të thirret tri herë e më shumë në telefon. Hera e parë dotë jetë sipas kohës lokale në Kosovë. Hera e dytë do të jetë sipas kohës lokale të shtetit të banimit. Ndërkaq hera e tretë do të jetë edhe pas orarit të punës sipas kohës lokale ku…

Read More

Jo e papritshme, analisti Armend Muja i bashkohet partisë së Albin Kurtit

Përmes një postimi në facebook, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka publikuar aderimin më të ri në partinë e tij. Bëhet fjalë për analistin, njëkohësisht drejtorin e Kolegjit Riinvest, Armend Muja. Lexoni të plotë njoftimin e z. Kurti: Me Armendin njihemi qëmoti, por nga sot, do të jemi edhe aktivistë e kolegë në VETËVENDOSJE!. Me disa anëtarë të Kryesisë dhe ish deputetë, i uruam mirëseardhje Armend Mujës, e më pas zhvilluam një diskutim rreth zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit dhe qeverisjes sonë të ardhshme. Ai tani është drejtor i…

Read More

Përmbytje në Kosovë, bizneset e dëmtuara nga vërshimet presin ndihmë nga institucionet

Përveç ekonomive familjare, vërshimet e fundit në Kosovë, sikurse këto në Drenas, kanë shkaktuar dëme edhe tek bizneset e vogla. “Po të gjitha i kemi të dëmtuara, me rroba, çanta, orë e të gjitha. Është lokal i vogël por ka vlerë sepse kemi futur gjëra mjaft shumë. Kam mall deri në 10 mijë euro. S’kemi çfarë të bëjmë, s’ke as ku ankohesh as asgjë”, u shpreh Xhemajl Elshani, pronar biznesi në Drenas. “Po nuk e di mua më është prishur më shumë teknika e CD-të sepse ato janë më lart,…

Read More

Distria Krasniqi merr urimin nga Ambasada e ShBA-së në Kosovë për medaljen e artë në Doha të Katarit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një postmi në faqen zyrtare në facebook ka uruar për suksesin e arritur xhudisten, Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Doha të Katarit. Xhudistja Krasniqi arriti të fitojë në finale të Masterit të Dohas me ippon ndaj japonezes Funa Tonaki, kampione e botës në vitin 2017, kategoria deri në 48 kilogramë. “Urime Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Judo Masters në Doha, Katar”, thuhet në urimin e ambasadës për xhudisten tonë. Kujtojmë se dje…

Read More

Arrestohet me forcë Dardan Molliqaj, ishte duke protestuar për qasjen selektive në shkeljen e masave anti-covid

Është arrestuar me forcë nga Policia e Kosovës, Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj me disa aktivistë të tjerë të kësaj partie afër stacionit qendror të Policisë në Prishtinë. Ata u arrestuan derisa ishin duke protestuar në një aksion simbolik para policisë, të cilët duke shkruar në muret e stacionit të Policisë kanë shprehur kundërshtinë e tyre ndaj qasjes së Policisë ndaj partive politike që po i shkelin masat kundër koronavirusit. Ndërkaq, në anën tjetër, policia nuk po heziton t’i dënon qytetarët e Kosovës me gjoba të ndryshme aty ku…

Read More

Prurja e re me mendësi të vjetër, politologu Kastrati tenton ta kthej diskursin e 99′ duke i ndarë në votues të Drenicës dhe atyre antishqiptarë

Studiot tona çdoherë të habisin me debate prej më të ndryshmeve, duke filluar nga ato të parëndësishme dhe jo dobiprurëse për publikun dhe shumë pak ose aspak debate të dobishme për të mirën e përgjithshme. Kështu ishte edhe debati i mbrëmshëm në Pressing të televizionit T7 tanimë dy ish-analistëve Ardian Kastrati dhe Faton Avdullahu, ku diskutuan rreth aderimit të fundit dhe qëllimeve të tyre në Partinë Demokratike të Kosovës. Edhe pse shikuesit mund të kenë pritur nga dy prurjet e reja një diskurs tërësisht ndryshe nga ajo çfarë jemi mësuar…

Read More

Njoftimi i fundit nga Instituti Meteorologjik i Kosovës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në cilat zona të vendit pati reshje me sasi më të medha të shiut dhe borës. Sasia më e madhe e reshjeve ka rënë në Rrafshin e Dukagjinit, në mesatare prej 139.8mm. “Intensiteti i reshjeve në disa vende ka qen shumë i lartë, kështu nga datë 01.01.2021 deri më 12.01.2021 ora 00:00, mesatarisht në Kosovë kanë rënë rreth 117 mm reshje (l/m2). Sasia më e madhe e tyre ka rënë në Rrafshin e Dukagjinit duke përfshi edhe zonën malore, me mesatare…

Read More