Dorëzohet beqari i përjetshëm/ Kush po e çon në altar Leonardo DiCaprio-n

Leonardo DiCaprio mund të jenë në prag të martesës me të dashurën e vet modele, Camila Morrone. Nëse lajmi i revistës Cosmopolitan do të rezultojë i vërtetë, ai do të shkaktoje një tërmet në Holliwood, ku aktori i famshëm konsiderohet si “beqari i përjetshëm”. Në fakt, DiCaprio ka pasur shumë lidhje që dukeshin sikur do të përfundonin në altar, për t’u mbyllur pastaj me ndarje të rrufeshme, siç ishin ato me Gisele Bündchen e Bar Refaeli. Por burime pranë çiftit thonë se këtë radhë është ndryshe, dhe se ylli holliwood-ian mendon se…

Read More

Ke mbet në udhëkryq? Ja si t’i vendosni vetes qëllime të arritshme në 2021

Të gjendesh përballë një udhëkryqi jetësor dhe të dish të zgjedhësh rrugën e duhur nuk është kurrë një gjë e thjeshtë, veçanërisht kur na detyron të përballemi me diqka që e kishim injoruar kohë më parë. Emocionet dhe dëshirat ishin aty, në pjesën më të fshehtë prej nesh. Shpeshherë ndodhë të përballemi me zgjedhje të rëndësishme në jetë që mund të ndryshojnë të ardhmen ose tërë jetën tonë dhe gjithçka që duhet të bëjmë është të gjejmë kohë për të dëgjuar veten tonë. Rregullat nuk kanë rëndësi, as ajo që…

Read More

“Flame”, kënga e re e Rita Orës lansohet në fund të muajit

Kënga e re e Rita Orës, “Flame”, është bashkëshkruar nga vokalisti i grupit “Bastille”, Dan Smith dhe kantautori MNEK. Këngëtarja 30-vjeçare me prejardhje kosovare, po bëhet gati ta shënojë rikthimin e saj në skenë me lansimin e këngës së re, në fund të këtij muaji. Së fundmi është zbuluar lajmi se në realizimin e këtij projekti, Rita Ora ka bashkëpunuar me këngëtarin e hitit “Happier”, 34-vjeçarin Smith dhe yllin e hitit “Head & Heart” MNEK, i cili po ashtu njihet si bashkëpunëtor i disa yjeve të muzikës, si Dua Lipa,…

Read More

Vazhdon “merkatoja politike”, gazetari Asllan Bajrami i bashkohet PDK-së

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në facebook e ka prezantuar aderimin e ri të gazetarit të njohur në Kosovë, Asllan Bajrami. Lexoni më posht postimin e z. Hoxhaj: Asllan Bajrami i bashkohet partisë së Rimëkëmbjes! Asllan Bajrami është gazetar shumëvjeçar, korrespondent nga Tirana, zërin dhe raportet e të cilit i kemi parë e dëgjuar për 20 vjet rresht. Të gjithë ne që kujtojmë periudhën e luftës, e dimë se Asllan Bajrami raportoi me mijëra orë lajme për luftën, masakrat dhe të vërtetën e UÇK-së përmes…

Read More

“Hashim Thaçi kthehet në prill”

Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill. Këto komente ai ka thënë në T7. “Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill”, ka shkruar ai. Tutje ai ka thënë se në historinë e Kosovës janë vetëm dy figura që do të futen në historinë e vendit. “Në historinë e Kosovës kanë me u mbajtë Hashim Thaçi dhe Ibrahim Rugova”, ka shtuar ai.

Read More

Tom Hanks do të drejtoj programin special televiziv të inagurimit të Joe Biden si president

Tom Hanks, aktori fitues i Oskarit është personi që do të drejtoj programin special televiziv të inagurimit të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara dhe Kamal Harris si zëvendës presidente. Sipas mediave të huaja, ngjarja e quajtur ” Celebrating America” do të zgjasë 90 minuta dhe do të transmetohet drejtpërdrejt për 90 minuta më 20 janar nga rrjetet kryesore amerikane; ABC, CBS, CNN, NBC dhe MSNBC nga ora 8:30-10: 00 e mbrëmjes. Gjithashtu, ajo do të transmetohet live dhe në platformat YouTube, Facebook, TWitter, Twitch, Amazon Prime Video,…

Read More

Qeveria Kurti II, politikanët e korruptuar prapa grilave

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot ka reaguar ashpër ndaj atyre që keqqeverisën Kosovën për 20 vite. Ai paralajmëron hetime ndaj ndërtuesve të rrugëve, pronarëve të gurthyesve, inspektorëve, mbikqyrësve dhe politikanëve të korruptuar. Kurti, këtë reagim e bëri pas vërshimeve të fundit që pësoi Kosova nga reshjet e vazhdueshme të shiut ku doli në pah ndërtimi pa standarde inxhinierike të rrugëve. Përmes një postimi në facebook, Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e cilësoi situatë të rëndë për Kosovën përballjen me vërshimet e shiut ditëve të fundit. Në shkrimin…

Read More

Pamje të pazakonta në Capitol Hill

Kongresistë Demokrat në ShBA sot kan marrë një iniciativë për shkarkimin e Presidentit aktual Donald Trump në akuzën për nxitje të dhunës ndaj kongresit ditë më parë. Së paku pesë kongresistë republikan than se do të votojnë për rrëzimin e Trump, rrëzimi para përfundimit të mandatit do të ia pa mundësonte Donald Trump-it që të kandidojë në të ardhmen për president. Ajo çka ra në sy sot në Capitol ishin garda kombëtare në koridoret e Capitol-it, pamje kjo a pazakont, e cila erdhi si pasojë e sulmit të përkrahësve të…

Read More

Me propozim të Agim Veliut zgjidhet drejtor i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti

Është emëruar sot Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti. Qeveria në largim e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese-elektronike. Në mbledhjen e 57 me radhë, Qeveria ka miratuar propozimin e ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu dhe ka emëruar z. Mehmeti si drejtorë të PK-së. Në mbledhjen e sotme virtuale të Qeverisë, është miratuar edhe vendimi për përjashtim nga fushëveprimi i Ligjit për Prokurimin Publik të Republikës së Kosovës, të Projektit për sigurinë…

Read More

Tuna si një “mami beqare”, bënë thirrje: Ndryshoni mendimet, për të ndryshuar botën …

Këngëtarja e njohur, Tuna ka shumë kohë që nuk ka promovuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë paraqitjet e saj në rrjetet sociale nuk është se mungojnë. “Ndryshoi mendimet tuaja dhe ti do të ndryshoh botën tëndë”, thotë thënia e publikuar sot nga Tuna, transmeton IndeksOnline. Vlen të përmendim faktin se nuk ka shumë kohë që Tuna është ndarë nga bashkëshorti i saj, Patrisi, me të cilin kanë edhe një djalë. /IndeksOnline/

Read More