Nuk i interesojnë komentet fyese, ylli televiziv nuk ndalon së… (FOTO)

Pak ditë më parë ajo u “masakrua” nga fansat e saj dhe jo vetëm, pasi njoftoi se do të refuzonte që të bënte vaksinën anti-Covid. Madje Lauren Goodger shtoi se virusi ishte “thjesht si një e ftohur”. Nga komentet e shumta që mori, ra në sy: “Nuk dëshiron që të marrë një vaksinë, por është e lumtur kur mbush fytyrën me botoks?”. 34-vjeçarja herë pas here akuzohet për ndërhyrjet që ka bërë në fytyrë dhe në trup. Por duket se një gjë e tillë nuk i intereson aspak yllit televiziv.…

Read More

Sipas PIPOS VV merr 50 deputetë, PDK 22, LDK 19 dhe AAK 9

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin dje (14.01.2021), Vetëvendosje do të përfaqësohej me 50 deputetë në Kuvendin e Kosovës, PDK me 22, LDK me 19 dhe AAK me 9, sipas sondazhit më të ri të PIPOS. Ky pasqyrim vjen pas një ankete të 3000 personave në gjithë Kosovën, njofton Klan Kosova. Përgjigjet e tilla si “Tjetër”, “Nuk jam i vendosur”, “Refuzoj” dhe votat e Nismës janë ndarë në proporcionale të këto parti në bazë të përqindjeve. Ndërkaq, votat e AKR-së i janë dhënë LDK-së meqë zyrtarizuan koalicionin dhe ato të Vjosa…

Read More

Ylli i filmit “TAKEN” po heq dorë nga filmat aksion

Liam Neeson ka realizuar dhjetëra aksion gjatë karrierës së tij, dhe u bë i famshëm për shqiptarët nga filmi “Taken”. Aktori zbuloi se shpejt po vjen koha që ai të pensionohet nga ky zhanër i filmi. 68-vjeçari tha se mosha kishte shumë ndikimi në këtë vendim që ai mori. “Kam 68 vjet e gjysmë, bëhem 69 këtë vit. Ka edhe disa filma që do të bëj sivjet – me shpresë që COVID na lejon – ka edhe disa projekte, dhe besoj se me kaq do ta përfundoj”, tha ai për…

Read More

Gruaja që notoi nën akullin e liqenit të Siberisë, ka thyer rekordin botëror

Një grua 40-vjeçare e veshur vetëm me kostum banje, kapele noti dhe një maskë zhytjeje, u lëshua në një vrimë të hapur në sipërfaqen e ngrirë të një liqeni në Siberi, për të notuar në ujin me temperaturë 0 gradë. Në pamjet e publikuara  shihet 40-vjeçarja nga Moska qe u zhyt në ujin e akullt të liqenit Baikal, për të kryer sipërmarrjen e saj. Yekaterina Nekrasova mbajti frymën për një minutë dhe notoi 85 metra nën liqenin e ngrirë më 7 janar, që ishte dita e Krishtlindjeve ortodokse, dhe besohet…

Read More

Kandidatët për deputetë nga radhët e AAK-së, listës i prinë Ramush Haradinaj, pasohet nga Shemsedin Dreshaj, Time Kadrijaj, Bekë Berisha e Besnik Tahiri

Është siguruar lista e emërave për kandidatë për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në Kosovë. Kësaj liste i prin kreu i AAK-së, i nominuar tashmë edhe për president të vendit, Ramush Haradinaj, Shemsesin Dreshaj, Time Kadrijaj, Bekë Berisha, Besnik Tahiri, Albena Reshitaj, Pal Lekaj, Rasim Selmanaj, Teuta Haxhiu, Haxhi Shala, Gazmend Syla dhe Meliza Haradinaj-Stublla, janë 12 kandidatët e parë në listën zgjedhore të AAK-së. Në garë për t’u bërë deputetë janë edhe Haxhi Shala, Gani Dreshaj. Por, kjo listë ende nuk…

Read More

Ja emrat e kandidatëve për deputetë të LDK-së, ndër ta emrat e vjetër si Agim Veliu, Arban Abrashi, Arben Gashi e Imet Rrahmani

Indeksonline ka siguruar listën e të propozuarve prej Degëve të komunave për deputetë nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Në lista shihet se janë thuajse gjithë deputetët e legjislaturës së kaluar. Ndërsa, aty nuk mungojnë edhe emra të rinj. Ndryshe, nesër është afati i fundit që subjektet politike t’i dorëzojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. /Indeksonline.net

Read More

Zemaj prezanton masat e reja anti-covid, zgjatet orari i punës për gastronominë deri 21:00, pas kësaj ore vetëm “porosi me dërgesë”

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi në facebook ka njoftuar rreth masave të reja anti-covid që janë futur në fuqi sot. Me këtë rast, Zemaj ka thënë se nga sot zgjatet orari për gastronominë nga ora 20:00 sa ishte deri tani në ora 21:00. Zemaj në postimin e tij, tregon gjithashtu edhe për gjendjen e pacientëve që pësuan pas aksidentit në Ferizaj ku disa persona pësuan djegje trupore si pasoj e shpërthimit të bombolës në një nga restorantet e Ferizajt. “Gjendja e pacientëve në Turqi e…

Read More

Ahmeti njofton për donacionin nga Unicef-i

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një njoftimi në facebook ka njoftuar për ardhjen e një donacioni nga UNICEF në bashkëpunim me Ambasadën e Britanisë së Madhe. Ky donacion ka ardhur si materiale higjienike dhe dezinfektuese për 58 shkollat e Komunës së Prishtinës, pikërisht në fillimin e semestrit shkollor. Shkrimi i plotë i z. Ahmeti: Sot, Drejtoria e Arsimit nga UNICEF në bashkëpunim me Ambasadën e Britanisë së Madhe ka pranuar donacion për 58 shkollat e Komunës së Prishtinës materiale higjenike dhe dezinfektuese. Falënderojmë UNICEF dhe Ambasadën e Britanisë që…

Read More

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do performojnë në ceremoninë e betimit të Joe Biden!

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të kryesojnë ceremoninë e betimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden dhe zv. Presidentes së zgjedhur Kamala Harris. Lady Gaga mbështeti hapur presidentin e zgjedhur Joe Biden gjatë fushatës, ndërsa në betimin e tij do të interpretojë himnin kombëtar. Do të ketë një performancë muzikore nga Lopez, e cila po ashtu ka mbështetur vazhdimisht Joe Biden, teksa gjatë pandemisë ka kritikuar qeverisjen Trujmp. Nga ana tjetër JLo do të ofrojë një performancë muzikore. CNN shkruan se do të ketë dhe një program prime-time të…

Read More