Yllka Gashi pasi qeveria u kërkoi mërgimtarëve testin PCR: “Marre, me kto standarde të dyfishta e me këtë paftyrësi jeni ba të gërditshëm

Yllka Gashi, aktore e njohur për publikun kosovarë ka shkruar një postim në profilin e saj në facebook ku ka shprehur indinjatën e saj kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës që u mor sot për testin e PCR për votuesit nga diaspora që duan të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Postimi i plotë i Yllka Gashit në facebook: Mërgimtarëve po ju lypni teste PCR, e kta tjerët që po i mledhni masovikisht nëpër tubime a po i testoni?!As maskat nuk po i mani ju vet, shumica e…

Read More

Beyonce reklamon koleksionin e radhës të markës “Ivy Park”

Këngëtarja po bashkëpunon me markën e njohur “Adidas”. Beyonce ka publikuar edhe koleksionin e radhës e cila ka reklamuar një palë veshje. 39 vjeçarja, kishte zgjedhur një bodysuit lëkure dhe një palë çizme e cila tregoi figurën e përsosur të saj. Ajo ndau edhe në profilin e saj zyrtar në Instagram disa imazhe. Artistja e njohur i shtoi disa dorëza të gjata dhe një shall rreth qafës. Beyonce kishte vendosur edhe makijazh dhe kishte lënë flokët e drejta. Ndryshe, Beyonce ka ditë që po reklamon koleksionet e markës së saj…

Read More

Vlerësimi i performancës: Shqiptarët vlerësojnë negativisht punën e qeverisë së Edi Ramës, 52.4% i dhanë notë negative

Shumica e shqiptarëve e vlerësojnë performancën e qeverisë shqiptare në katër vitet e fundit si negative, zbuloi sondazhi i Euronews Albania me kompaninë prestigjioze MRB të enjten. 52.4 për qind e qytetarëve të anketuar i dhanë punës së qeverisë notë negative, ku konkretisht 24.4% thanë se ishte shumë negative dhe 28% si disi negative. Nga ana tjetër, qeveria mori notë kaluese nga 47.2 për qind e pjesëmarrësve në studim, ku 33.1% thanë se performanca ishte disi pozitive ndërsa 14.1% e cilësuan atë si shumë pozitive. Gratë ishin ato që u…

Read More

Fansat kërkojnë një bashkëpunim në mes Dua Lipës dhe reperit të famshëm amerikan Eminem, shihni videon e vjetër që po qarkullon

Fansat e Marshall Mathers i njohur si Eminem janë duke qarkulluar një video të Dupa Lipës ku ajo shifet duke kënduar një këngë të popullarizuar nga reperi amerikan, nga Detroiti Eminem. Videoja e vjetër e Dua është shpërndarë në YouTube ku është parë nga mijëra njerëz. Ajo u rishfaq në llogari të mediave sociale ku fansat e Eminem-it e shpërndanë duke kërkuar që Dua Lipa dhe reperi të bashkëpunojnë.

Read More

Shenjat se jeni gati për ta lënë punë

Njerëzit e lënë punën e tyre për një mori arsyesh, por shpesh vendimi lidhet me kërkimin e shefave, afate të paarsyeshme dhe ndjenjën se situata nuk do të përmirësohet kurrë. Kur një ditë e keqe ose e zbehtë në punë bëhet një model, mund të jetë një shenjë që problemi themelor është vetë puna – dhe nuk ka më asgjë për të fituar duke qëndruar. Ndonjëherë njerëzit kanë një ndjenjë që i çon ata drejt derës shumë kohë para se të mendojnë të dorëzojnë dorëheqjen e tyre. Mund të jesh…

Read More

Përpjekja e fundit e Qeverisë për të ndaluar diasporën që të vinë e të votojnë, ju kërkohet testi PCR kur kanë mbet veç edhe dy ditë kohë për zgjedhje

Bazuar në një vendim që sot Qeveria e Kosovës ka marrë, një ndër pikat ku e parashef se shtetasit e Kosovës që jetojnë në vendet evropiane, dhe që tashmë janë nisur për të ardhur në vendlindje për të votuar për zgjedhjet e 14 shkurtit do t’u kërkohet testi PCR negativ për COVID-19 i bërë në 72 orët e fundit. Një vendim i tillë mund të paraqet problem për ata qytetarë që tashmë veq janë nisur për Kosovë. Bazuar në vendimin e Qeverisë së Kosovës, të marrë të enjten tri ditë…

Read More

Ndodhë kjo në Arabi. Dëbohet modeli nga Dubai veç pse ishte shumë i bukur edhe i joshte gratë

Modeli Omar Borkan nga Dubai, u dëbua nga Arabia Saudite për një arsye të pakuptimtë, sepse ishte shumë i pashëm. Omar u dëbua së bashku me dy burra të tjerë sepse ato joshnin shumë gratë. Të tre u dëbuan nga Dubai tre vjet më parë. Omar është aktiv në rrjete sociale dhe vazhdon të josh ende shumë grate. Ai publikon foto të tij çdo ditë për të cilat merr vetëm komente të këndshme nga vajzat./Frontonline.net

Read More

Nis peticioni, Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë në Netflix, kësaj nisme i bashkohet edhe Vjosa Osmani

Është hera e dytë që zhvillohet një peticion për njohjen e kufijve të Kosovës, dhe kësaj here i drejtohet Netflix. Kjo nismë është ndërmarrë nga Sovran Hoti, student në Universitetin “Ukshin Hoti“ në Prizren i cili kërkon që Republika e Kosovës të njihet si shtet në Netflix. Ai në përshkrimin e peticionit ka shkruar se: “Kur kosovarët hyjnë në Netflix, vendndodhja e tyre duket sikur është në Serbi, edhe pse ata e përdorin Netflix nga Republika e Kosovës. Personalisht, kjo më ka ndodhur shumë herë. Unë madje nuk mund ta verifikoj…

Read More

Qeveria vendos për lehtësim të masave anti-COVID, hiqet ora policore

Qeveria në detyrë e Kosovës është duke e mbajtur një mbledhje online dhe ka marrë vendime për lehtësim të masave për COVID-19. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Antigona Baxhaku. “Hiqet ora policore, studentët kthehen në fakultet fizikisht dhe operatorët ekonomik operojnë deri në ora 22:00. Ora policore është hequr për zonat e kuqe”, ka shtuar ajo.

Read More

Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Kosova gjendet para një ndryshimi të madh, të rinjtë i besojnë Albin Kurtit

Në një shkrim të gjatë mbi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë, gazeta konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), e cila historikisht ka qenë përkrahësja më e madhe e çështjes së Kosovës, shkruan se në shtetin më të ri të Europës pritet një ndryshim i madh politik dhe ndërrim i pushtetit. Ky ndryshim ishte paralajmëruar që në zgjedhjet e tetorit 2019 kur Vetëvendosja e Albin Kurtit doli partia e parë, shkruan FAZ. “Një pjesë e madhe e shoqërisë kosovare ka shumë shpresa te Kurti. Premtimi i tij se do…

Read More