6 vendet mahnitëse në Shqipëri për të dashuruarit me dëborën

Stina e dimrit, për ata që e dashurojnë dhuron aq shumë ndjenja lumturie. Shqipëria është ndër ato vende që të ofron mrekulli të shumta natyrore dhe të fton të bëhesh pjesë e adrenalinës së turizmit dimëror. Nëse doni të dini ku mund t’ia kaloni bukur në këtë stinë, ju sugjerojmë listën e vendeve me borë Valbona Lugina e Valbonës në bardhësinë e dimrit merr një pamje përrallore. E pozicionuar 25 km larg Bajram Currit, ka dy mënyra si të shkoni në Valbonë. E para përmes Liqenit të Komanit dhe e…

Read More

Mbi 22 mijë persona kanë hyrë vetëm dje në Kosovë për zgjedhjet që do mbahen nesër

Shumë bashkatdhetarë kanë arritur në Kosovë këto ditë për të votuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit. Numri i tyre, vetëm dje në pikat kufitare të Kosovës në perëndim, lindje dhe veri janë kontrolluar në hyrje 22.325 persona. Ndërkohë që sipas zyrtarëve policor gjatë 24 orëve kanë hyrë 7316 makina të cilat janë kontrolluar. Po ashtu, janë kontrolluar edhe 196 autobusë. Vlen të përmendim faktin se për zgjedhjet e ditës së nesërme, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar gjithësej 28 subjekte politike.

Read More

Publikohet kënga e Rita Orës, i tregon botës veshjet tradicionale shqiptare

Këngëtarja shqipare me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar këngën e saj të re në bashkëpunim me David Guetta, Gunna dhe Khea., “Bang”. Kënga ka marë më shumë se 100 mijë klikime për një orë, transmeton albinfo.ch. Videoklipin Rita duket se e ka bërë në Prishtinë, ku shfaqet me xhubletën shqiptare dhe këpucët me flamurin shqiptar, të cilat i publikoi në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Rita Ora u vu në qendër të mediave shqiptare dhe të huaja pasi një ditë më parë publikoi mini-albumin “Bang”, për të cilin ka…

Read More

Vrasje në Mitrovicë: Viktima është një 23-vjeçar

Një person i moshës 23-vjeçare ka mbetur i vrarë gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin e Mitrovicës. Si pasojë e të shtënave të armëve, 23-vjecari raportohet të ketë vdekur në vendin e ngjarjes. Ndërkohë dy persona të tjerë janë plagosur, raporton Indeksonline. Detaje për vrasjen e këtij të riu kanë dhënë për Indeksonline nga policia rajonale e Mitrovicës. “Sonte  rreth  orës 22:20, policia  ka marrë informacion për të shtëna  me arme zjarri në  rrugën ‘Bislim Bajgora’ në Mitrovicë.  Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha…

Read More