Lutfi Haziri uron Vjosa Osmanin e Vetëvendosjen për zgjedhjet e 14 shkurtit, paralajmëron dorëheqje nga dega.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lufti Haziri e ka uruar kreun e Vetëvendosjes Albin Kurtin e kandidaten për presidente nga LVV, Vjosa Osmanin për suksesin e treguar në zgjedhjet e së dielës, shkruan Indeksonline. “E uroj VV’në dhe Vjosa Osmanit për suksesin në këto zgjedhje!”, ka shkruar Haziri. Ai ka folur edhe për humbjen e LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit si dhe për dorëheqjen e Isa Mustafës nga pozita e të parit të LDK-së.null “Dorëheqja e kryetarit të LDK-së dhe Kryesisë, hap rrugë që të ftohet Kuvendi i…

Read More

Gigi Hadid dhe Zayn Malik festuan Shën Valentinin e parë si prindër

Supermodelja botërore , 25 vjeçarja Gigi Hadid ka festuar Shën Valentinin e parë së bashku me të dashurin e saj Zayn Malik (28 vjeç)duke qenë prindër. Dyshja që janë një kohë të gjatë së bashku, shfaqen krah njëri tjetrit të dashuruar si kurrë më parë, shkruan Daily Mail, transmeton IndeksOnline. Ata po ashtu kishi  mbajtur sekret për një kohë emrin e vajzës së tyre, Khai. Në dedikimin  e saj për Shën Valentin, Gigi i kishte shkruar Zayn “Të dua, Valentinë dhe dashurin që ne do ta ndajmë përgjithmonë”

Read More

Cilat janë tre ushqimet që mund t`ju japin më shumë energji se një filxhan kafe

Ushqimet e shëndetshme janë një ndihmë e vlefshme për ata që vuajnë shpesh nga lodhja, të qenit i përgjumur. Shkaqet që ju bëjnë të ndiheni të plogësht, të lodhur dhe pa energji janë të shumta, përfshirë stilin jo të shëndetshëm të jetës. Këto janë 5 ushqimet që japin energji më shumë se sa një filxhan kafeje. Bananet Ky frut është ideal për të kundërvepruar me mungesën e energjisë. Gjithashtu siguron shumë magnez dhe kalium, minerale që falë veprimit të tyre tonifikues, sigurojnë energji për muskujt dhe trurin dhe kundërveprojnë ndjenjën…

Read More

VV thyen rekordin e LDK-së së Ibrahim Rugovës

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Vetëvendosje ka shënuar fitore të thellë në këto zgjedhje, duke marrë numër rekord të votave në nivel të shtetit, shkruan Indeksonline. Kur kanë mbetur ende vota për tu numëruar, partia e Albin Kurtit ka marrë 372.156 vota. Kjo thyen edhe rekordin e LDK-së së vitit 2001, ku atëherë me në krye Ibrahim Rugovën kishte marrë 359.851 vota. Në ditët në vijim pritet të numërohen të gjitha votat (edhe rreth 3%) si dhe votat me post…

Read More