Arrestohen grabitësit në Suharekë

Sektori Rajonal i Hetimeve në Prizren, në bashkëpunim me hetuesit e stacionit policor në Suharekë pas një pune operativo-hetimore dhe në bazë të informatave të mbledhura nga tereni, kanë arritur që të identifikojnë dhe të arrestojn dy persona të dyshuar për rastin e Grabitjes, të ndodhur me datën 29 janar 2021. Në këtë rast të dyshuarit, nën kërcënimin e mjetit të mpreht (thikës), i kanë marrë viktimës portofolin në të cilin i kishte rreth 87 Euro dhe dy telefona mobil. Gjatë grabitjes të dyshuarit e kanë lënduar viktimën në regjionin…

Read More

Sipas revistes “TIME”, Dua Lipa renditet si një nga personazhet më me ndikim në botë

Këngëtarja me famë botërore dhe origjinë nga Kosova, Dua Lipa ka shënuar edhe një tjetër arritje në karrierën e saj – ajo është emëruar si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë për vitin 2021 nga revista prestigjioze “Time”. Gjatë ditës u bë e ditur edhe fotografia e Duas në kopertinë ku shihet e veshur më një fustan të gjatë rozë dhe take. Ndërkaq, këngëtarja e famshme, Kylie Minogue, me të cilën Lipa bashkëpunoi për remix e këngës “Real Groove” ka shkruar një profil për artisten duke e…

Read More