Merr veturën “Audi Q8” me qira në Kosovë, e shet në Shqipëri

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i dyshuar nga Kosova ka marrë me qira një veturë dhe të njëjtën e ka shitur në Shqipëri. Sipas njoftimit, vetura është e markës “Audi Q8”. “Drejtoria për Hetimin e Krimit te Organizuar, përkatësisht Njësia e Auto-Krimeve, pas pranimit të një informate nga Stacioni Policor Lipjan se i dyshuari ka marrë veturën AUDI Q8 me targa lokale, me qira nga një kompani ‘Renta a CAR’ dhe dyshohet se veturën në fjalë e ka shitur në territorin e Shqipërisë. Vetura është lokalizuar në Shqipëri,…

Read More

Sllovakia e mposht Kosovën, përfundimisht Kosova nuk arrin kualifikimin

Sonte skuadra nga Sllovakia e ka mposhtur Kosovën në garën e basketbollit, në kuadër të parakualifikimeve evropiane në Kupën e Botës 2023. Rezultati i ndeshjes ishte 73:77 në favor të Sllovakisë. Lojën e mirë në fushë e nisën “Dardanët” duke e fituar ndeshjen në çerekun e parë me rezultat 23:15, ndërsa sllovakët u rikthyen në të dytin, teksa pjesa e parë përfundoi 37:35 në të mirë të Kosovës. Por, në çerekun e tretë, Sllovakia doli në epërsi duke e mbyllur çerekun e tretë me rezultat 54:55. Ndërsa, në çerekun e…

Read More