“REBELDE” po rikthehet në NETFLIX

Seriali shumë i ndjekur, “Rebelde” po rikthehet në Netflix në vitin 2022, njofton Insajderi. Shumë popullor në vitet 2000, seriali me protagonistë Anahi, Dulce Maria, Maite Perroni, Christopher von Unckermann, Christian Chavez dhe Alfonso Herrera, rikthehet me një kast të ri. “Rebelde po kthehet! Në 2022, kthehemi tek Elite Way School pasi një brez i ri studentësh shpresojnë të fitojnë Betejën e Bandave”, njoftoi Netflix në Twitter. I vendosur në shkollën prestigjioze private të konviktit, Elite Way School, “Rebelde” tregon historinë e gjashtë studentëve të shkollës së mesme që formojnë…

Read More

Nesër priten ankesa në PZAP për zgjedhjet e 14 shkurtit

Nesër në ora 10:00 do të dorëzohen ankesat e para në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Kështu ka thënë për KALLXO.com ish-deputeti nga Partia Liberale Egjiptiane (PLE), Veton Berisha. Ai tha se bashkë me partinë e tij, ankesë do të dorëzojnë edhe një parti e ashkalinjve dhe romëve. “Në ora 10:00 kemi planifikuar që të shkojmë në PZAP për me dorëzu ankesën. Ne kemi punu në draft së bashku me komunitetet, partitë e ashkanlinjve dhe romëve që do të jenë pjesë e ankesës. Nesër do ta dorëzojmë”, ka thënë…

Read More