Protestohet për 7 Mars para MASH-it, të gjithë ministrat e deritanishëm vlerësohen me notë të dobët

Është protestuar sot në një aksion simbolik për ditën e mësuesit 7 Marsin. Protesta u organizua nga Organizata Jo-Qeveritare “Global Shapers Prishtina”, e cila është mbajtur para Ministrisë së Arsimit. Në këtë aksion aktivistët e kësaj organizate në mënyrë simbolike kanë vlerësuar me notë 1 të gjithë ministrat e arsimit të deritanishëm për gjendjen e arsimit, ndërsa u kanë dhënë notat 5 sa i përket nepotizmit. Ministrat që u cilësuan të dobët ishin nga fillimi i institucioneve: Rexhep Osmani, Agim Veliu, Enver Hoxhaj, Ramë Buja dhe Arsim Bajrami. “Rezultatet e…

Read More

Parashikimi i motit për sot dhe fillimin e javës tjetër

07.03 – I kthjellët me diell. Në mëngjes shumê ftohët dhe me ngrica. 08.03 – Pas mëngjesit me ngrica, ditën kryesisht me diell. Në mbrëmje vransirat do të shtohen. 9.03 – Kryesisht me vransira. Herët në mëngjes priten reshje të dobëta shiu. Në vise malore me borë. 10.03 – Kryesisht me vransira dhe reshje të dobëta shiu. Herët në mëngjes reshjet e shiut përzien edhe me borë. Në vise malore borë. Temperaturat pësojnë rënie në fundjavë, e deri të hënën sërish në rritje. Më pas me tendencë të rënies. Minimalet…

Read More