Abdixhiku shpallë Isa Mustafën kryetar nderi të LDK-së

Ish-Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shpallur kryetar nderi i kësaj partie. “Me propozim të kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, Akademik Isa Mustafa shpallet kryetar nderi!”, thuhet në një postim të LDK-së në Facebook. Lumir Abdixhiku është zgjedhur sot kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Abdixhiku është zgjedhur në kuvendin e sotëm të LDK-së pasi kryetari i derisotëm, Isa Mustafa, kishte ofruar dorëheqjen pas humbjes së madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Në zgjedhjet e 14 shkurtit LDK ka dalë e treta…

Read More

Urimi i radhës/ Vjosa Osmani e uron Abdixhikun

Vjosa Osmani, u.d e Presidencës ka uruar kryetarin e ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të zgjedhur sot, Lumir Abdixhikun. Një urim të tillë, gjatë ditës e bëri edhe kryetari i LVV-së, Albin Kurti duke treguar kështu nivelin e duhur të kulturës politike. Lajmin e tillë për urimet i bëri të ditur Abdixhiku përmes një postimi në Facebook. Abdixhiku në postimin e tij i ka përmendur me emra të gjithë ata që e kanë uruar sot me rastin e zgjedhjes së tij në krye të LDK-së. “Falënderoj Kryeministrin në detyrë…

Read More

Kurti e uron Abdixhikun: Të gjithë mund të japim shumë për Kosovën

Kandidati për kryeministër nga VV, Albin Kurti ka uruar kryetarin e ri të LDK-së, Lumir Abdixhikun. Ai tha se të gjithë mund të japim shumë për Kosovën, e askush askujt nuk mundet më t’ia mohojë këtë të drejtë. Po ashtu Kurti u shpreh se është interes i përbashkët i çdo qytetari të Kosovës që partitë politike të hedhin hapa përpara sa i përket demokratizimit të brendshëm. Postimi i plotë: Dëshiroj të uroj punë të mbarë për z. Lumir Abdixhiku, i cili është zgjedhur kryetar i ri i LDK-së. Është interes…

Read More

Sonte mbahet ceremonia “Grammy” / Dua Lipa për gjashtë nominimet: Këto janë gjëra që ndodhin vetëm në ëndrra

Dua Lipa do të performojë në mesin e shumë yjeve botërore në ceremoninë prestigjioze të çmimeve “Grammy” që do të zhvillohet sonte. Ajo po ashtu është e nominuar për çmime në gjithsej gjashtë kategori të mëdha: “Record of the Year”, “Album of the Year”, “Best Pop Vocal Album”, “Song of the Year”, “Best Pop Solo Performance” dhe “Best Pop Duo/Group Performance”. Këngëtarja 25 vjeçare nga Kosova ka thënë se është e mahnitur për nominimin e saj në të gjitha këto kategori. Në një intervistë për “Mirror” këngëtarja ka thënë se…

Read More

Lexoni profilin e krytarit të sapozgjedhur të LDK-së, Lumir Abdixhiku

Kush është 37 vjeçari, që studioi për moralin fiskal dhe sot u zgjodh kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, e i cili shënon të jetë kryetari më i ri i kësaj partie, Lumir Abdixhiku. Ai mban titullin doktor shkence i ekonomisë. Nga sot, Lumir Abdixhiku është kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai sot mori shumicën e votave të delegatëve, për t’u zgjedhur kështu kryetar i kësaj partie. Ai u bë kryetari më i ri që e ka drejtuar LDK-në ndonjëherë. Për të votuan 191 delegatë të partisë.…

Read More

JLo “shuplakë gojëve të liga” që raportuan për ndarjen nga Alex Rodriges: “Të gjitha lajmet janë të pasakta”

Duke u thirrur në burime të pa njohura, dje shumë media kanë raportuar për një ndarje të hamendësuar në mes aktores, këngëtares -DIVË amerikane Jennifer Lopez dhe Alex Rodrigues. Por pavarësisht lajmeve që qarkulluan të premten ku flitej për një ndarje të mundshme në mes 51 vjeçares JLo dhe ish-lojtari i bejsbollit e vërteta qëndron ndryshe. Çifti në fjalë dha një deklaratë për Fox News të shtunën ku i hodhën posht të gjitha lajmet rreth tyre duke deklaruar se janë të pasakta. Ata dolën me një deklaratë kështu: Të gjitha…

Read More