Aksident në Klinë një person i vdekur dhe dy të lënduar, Policia jep detaje

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur pak më parë në magjistralen Pejë-Prishtinë. Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar edhe dy persona të tjerë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova i cili tha se vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar ekipi mjekësor.null “Në fshatin Grabanicë të Komunës së Klinës, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave. Si pasojë e këtij aksidenti dy persona kanë pësuar lëndime trupore, ndërkaq një i tretë ka pësuar me fatalitet.…

Read More

Plagosja me armë në degën e PD në Kavajë/ Kush është autori me 2 mbiemra, i dënuar më parë për vrasje

Ndriçim Tahiri, i njohur ndryshe si Ndriçim Jonuzi është autori që plagosi Bledi Oshtunin në degën e PD në Kavajë.null Burime për Top Channel bëjnë me dije se është me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimit në një vend të BE-së. Ky shtetas ka qenë i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma më date 29.05.2007 me vendim të Gjykatës së Torinos, Itali dhe është dënuar me 8-vite burgim për vrasje pa dashje. Në mars 2014 është arrestuar në Kavajë për llogari të krimit të kryer në Itali,…

Read More

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka pranuar ftesë pë t’a vizituar Greqinë

Greqia është një prej pesë shteteve të Bashkimit Evropian që ende nuk e ka njohur Kosovën, por ky shtet ka Zyrën e saj ndërlidhëse në Prishtinë. Përveç Greqisë, pavarësinë e Kosovës nuk e kanë njohur as anëtaret e BE-së: Sllovakia, Qipro, Rumania dhe Spanja. Ftesa për vizën e Gërvallës në Athinën zyrtare, u bë përmes udhëheqëses së Zyrës ndërlidhëse greke në Kosovë, Chryssoula Aliferi, gjatë një takimi që ajo pati më 15 prill, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Në këtë takim, Kurti ka kërkuar nga Aliferi, që Greqia t’i…

Read More

Lumir Abdixhiku tregon veprimet e LDK-së si opozitë, pas mbledhjes së Kryesisë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se çfarë vendime janë marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së të mbajtur këtë të hënë. Ai ka shpjeguar  në katër pika të gjitha vendimet që janë marrë, duke thënë se këto vendime kanë për qëllim forcimin e brendshëm të subjektit dhe artikulimin e nevojshëm opozitar në vend. Statusi i plotë i Abdixhikut: Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së LDK-së, morëm disa vendime në lidhje me organizimin e brendshëm; vendime që kanë për qëllim forcimin tonë të brendshëm e artikulimin…

Read More

“O maskara”/ Momenti kur besimtarët “arrestojnë” autorin e sulmit në xhami, e godasin me shkelma e karrige (Pamjet)

Top Channel ka siguruar pamjet e ndalimit të autorit pas plagosjes me thikë buke në xhaminë “Dine Hoxha” në rrugën e Kavajës, ku ka qëlluar me thikë 6 besimtarë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pikërisht gjatë aktit të lutjes dhe autori i ngjarjes së rëndë është Rudolf Nikolli, 34 vjeç nga Burreli. Pasi doli nga xhamia, tentoi të godiste edhe njerëzit në rrugë. Në pamje duket se si personat e pranishëm jashtë xhamisë kanë kapur 34-vjeçarin dhe e kanë shtrirë në tokë duke e mbajtur me forcë. “Desh ma futi…

Read More

UEFA: Deri të premten pritet largimi i Real Madrid, Man Cityt dhe Chelseas nga Liga e Kampionëve

Anëtari i Komitet Ekzekutiv në UEFA, Jasper Moller në një intervistë të dhënë për “Reuters” ka thënë se deri të premten pritet largimi i gjysmë-finalistëve që do t’i bashkëngjiten Superligës Evropiane. “Ekipet duhet të shkojnë dhe unë pres që kjo të ndodh të premten”, kështu është deklaruar Moller, transmeton Indeksonline. Gjysme-finalistët që pritet të largohen janë: Chelsea, Real Madrid dhe Manchester City. Nëse ndodh kjo, PSG shpallet automatikisht e fiton titullin e Ligës së Kampionëve./Indeksonline/  

Read More

Të gjitha vendimet që u morën sot në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së

Pas mbledhjes së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, nga kjo parti përmes një komunikate treguan vendimet që u morën aty, shkruan Indeksonline. Komunikata e plotë: Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, me shumicë votash u morën disa vendime në lidhje me organizimin e brendshëm si në vijim:  1. Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përputhje me Platformën për reforma dhe riorganizim, të paraqitur nga kryetari dhe të miratuar nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, mori vendim që të krijojë ekipet të cilat do ta…

Read More