Agenlli jep dorëheqje nga posti i Presidentit të Juventusit

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka dhënë dorëhqje nga posti që mbante te skuadra.

Numri një i Zonjës së Vjetër, ishte njëri nga ideatorët e Superligës së Evropës.null

Sipas mediave ndërkombëtare, ai do të tërhiqet nga pozita për ta mbrojtur klubin.

Agnelli, Perez dhe 10 drejtues të klubeve të mëdha evropiane kishin nënshkruar marrëveshjen për Superligën e Evropës. /IndeksOnline/

Related posts