Basha me delegacionin e PDK-së: Diplomacia shqiptare të jetë në dispozicion të Kosovës (VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me delegacionin e Partisë Demokratike të Kosovës, që po zhvillojnë një vizitë në Tiranë. Basha në fjalën e tij u shpreh se Shqipëria duhet të mbështesë Kosovën, politika të ketë qëndrime të unifikuara dhe  se “diplomacia shqiptare duhet të jetë tërësisht në dispozicion dhe në mbështetje të Kosovës”.

Related posts