Biden dhe Kamala Harris do të vaksinohen kundër Covid-19

Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Joe Biden, ka vendosur të vaksinohet kundër Covid-19 ditën e hënë, me fillim të javës që vjen.

Zëdhënësi e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, gjatë një konferencë për mediat ka njoftuar se Biden dhe Kamala Harris, e zgjedhura zëvendëspresidente e SHBA-së, do të vaksinohen kundër COVID-19.

Duke deklaruar se Biden do të vaksinohet së bashku me bashkëshorten Jill Biden para kamerave të hënën, Psaki tha se Harris do të marrë vaksinën një javë më vonë, sipas protokollit, njofton albinfo.ch.

Zëvendëspresidenti aktual, Mike Pence dhe presidentja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, morën dje vaksinën kundër COVID-19.

Related posts