Çfarë veshën yjet në “Met Gala 2021”

Tema që mblodhi të famshmit, yjet e Hollywood-it në tapetin e kuq të “Met Gala” ishte: ‘Në Ameikë: Një leksik i modës”. Ky është momenti më kulminant i viti për dizenjuesit që të shpalosin gjithë talentin e  tyre në trupin e personazheve më të famshëm në botë për momentin. Vetë kuratori i Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, Andrew Bolton, ka thënë për New York Times se: “Ne me shumë vetëdije donim që kjo të ishte një festë e komunitetit amerikan të modës, i cili vuajti aq shumë…

Read More

Pas më shumë se një viti pandemi, sot hapet Festivali i Filmit në Kanë / Kosova në garë me filmin “Pa Vend”

Sot, e martë, Festivali i Filmit në Kanë do të hapë dyert për edicionin e 74-të, pas më shumë se një viti të shtyrë për shkak të situatës së krijuar me COVID-19. Në muajt e parë të pandemisë, ‘Palais des Festivals’, vendi kryesor i festivalit të filmit në jug të Francës, ishte mbushur me shtretër spitalorë teksa në fillim të këtij viti, ai shërbeu si një qendër vaksinimi. Dhe tani, pasi u shty nga maji për më vonë gjatë verës me shpresën për të pasur pandeminë nën kontroll, festivali më…

Read More

Meghan Markle vrapoi/ajo dhe Harry dëshiruan pavarësi dhe kontrolluan çdo spital para se të sillnin vajzën e tyre në jetë

Princ Harry dhe Meghan ditë më parë u bënë prindër për herë të dytë. Dyshja kishin vendosur që të kryejnë lindjen e vajzës në spital, por që primare të jenë siguria dhe privatësia, transmeton Indeksonline. Sipas ‘People’, ata kishin kontrolluar çdo spital i cili do të mund t’iu përshtatej stilit të tyre. Burime të afërta të tyre janë shprehur se kujdesi për Meghan dhe vajzën e tyre ishte shumë i kujdesshëm, duke kaluar edhe këtë lindje ashtu siç dëshironin./Indeksonline/

Read More

Këngëtarja Leonora Jakupi shumë fetare / Tregon çka nuk do të bënte asnjëher

Leonora Jakupi e njohur me emrin si ‘diva e estradës’ për elegancën e saj dhe stilin e veçantë ka deklaruar për diçka që nuk do ta bënte kurrë. Artistja së fundi në një intervistë ka thënë se çfarë nuk do të bënte kurrë, është tatuazhi. Këngëtarja nga Skenderaj ka thënë se “nuk i ka në qef dhe nuk i pëlqen të bëjë një të tillë”, duke cekur dhe një arsye shumë të fort. “Pse nuk i dua tatuazhet është se jam besimtare e madhe dhe feja jonë i ndalon, kështu…

Read More

Don Xhoni publikon këngën “Unë foli i fundit”

Më në fund flet “Don” Xhoni me këngën e tij që publikoj sot “Unë foli i fundit”. Fenomeni i karantinës i quajtur “Don Xhoni” nga Drenica solli me videoklip projektin me titull ‘Une foli i fundit’. Por ka diqka jokonvencionale në videoklipin e tij. Figura të respektuara kombëtare si figura e Xhevë e Fehmi Lladrovcit, Shaban, Hamëz e Adem Jasharit janë të paraqitura në klipin e reperit drenicas përderisa kënga është komplet e pasqyruar me fjalë nga më të ndytat që mund të përdorej nga një aq më pak artist.…

Read More

“Nesër flet” Don Xhoni / paralajmëron “freestylen” e ri “Un foli i fundit”

A do të flet i fundit Don Xhoni nesër mbesim ta shofim. Fjala është për reperin nga Drenica Don Xhonin i cili vitin e kaluar u konsiderua si fenomen i karantinës për shkak të një videoje që u bë virale. I njëjti në një postim të fundit të shpërndarë në Instagram theksoi se sivjet do të punojë edhe më shumë dhe se nuk do të dorëzohet asnjëherë. Në një tjetër postim të ndarë në InstaStory, krijuesi i hitit “Make a Pose” njoftoi se do të vjen me një ‘freestyle’ në…

Read More

Capital T publikon këngën “Rrushe”

Reperi i njohur dhe siç njihet shumë i talentuar për muzikën që bën Capital T ka publikuar këngën “Rrushe”. Kënga “Rrushe” është shumë emocionale dhe flet për realitetin jo të mirë që mbretëron në Kosovë. Pas këtij projekti, vjen seriali me të njëjtin emër ku luajnë shumë aktorë të njohur shqiptarë. Dëgjoni më poshtë këngën e re:

Read More

“Breshëri” këngësh nga Elvana Gjata

Këtë të premte, këngëtarja Elvana Gjata ka sjellur shtatë këngë të reja, kryesisht të zhanrit baladë. Mini-albumi i këngëtares Elvana Gjata mban emrin “Çelu” por që nuk është titull kënge. Këngët e saja titullohen :“A po vjen”, “Drandofilat”, “Jeta ime”, “Vendi im”, “Kur jemi dasht”, “Kunadhe” e “Mos u ngut” janë këngët më të reja të këngëtares, të cilat mund ti shifni të vizualizuara në “Youtube.

Read More

Kaq e pat / Zyrtarisht e konfirmojnë ndarjen Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez

E përfundojnë miqësisht marrëdhënien e tyre 2 vjeçare, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez. Kështu kanë bërë të ditur vet ish- çifti ku zyrtarisht kanë konfirmuar se i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre. Në një deklaratë që kanë dhënë të përbashkët Lopez e Rodriguez janë shprehur se kanë mbetur miq të mirë me njëri-tjetrin pas ndarjes. “Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku dhe të mbështesim njëri-tjetrin në bizneset dhe projektet tona të përbashkëta”- thanë Lopez dhe Rodriguez në një deklaratë të përbashkët në emisionin “TODAY” të NBC. Më pas…

Read More

Shkumbin Ismaili sjell këngën e re “Shko”

Këngëtari i mirënjohur nga Maqedonia, Shkumbin Ismaili, i njohur për baladat e tij të famshme ka publikuar dje këngën me titull “Shko”. Kënga “Shko” e cila është e shoqëruar edhe me videoklip është kënga e parë e artistit për vitin 2021 e cila po pëlqet mjaft mirë me klikimet e para. Tekstin e kësaj kënge e ka shkruar Alketa Dervishaj ndërsa për muzikën është kujdesur vet këngëtari. Kujtojmë se këngëtari Ismaili vjen me këtë këngë pas 6 muajve pauzë kur e pati publikuar këngën e cila i mblodhi në YouTube…

Read More