Ylli i filmit “TAKEN” po heq dorë nga filmat aksion

Liam Neeson ka realizuar dhjetëra aksion gjatë karrierës së tij, dhe u bë i famshëm për shqiptarët nga filmi “Taken”. Aktori zbuloi se shpejt po vjen koha që ai të pensionohet nga ky zhanër i filmi. 68-vjeçari tha se mosha kishte shumë ndikimi në këtë vendim që ai mori. “Kam 68 vjet e gjysmë, bëhem 69 këtë vit. Ka edhe disa filma që do të bëj sivjet – me shpresë që COVID na lejon – ka edhe disa projekte, dhe besoj se me kaq do ta përfundoj”, tha ai për…

Read More

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do performojnë në ceremoninë e betimit të Joe Biden!

Lady Gaga dhe Jennifer Lopez do të kryesojnë ceremoninë e betimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden dhe zv. Presidentes së zgjedhur Kamala Harris. Lady Gaga mbështeti hapur presidentin e zgjedhur Joe Biden gjatë fushatës, ndërsa në betimin e tij do të interpretojë himnin kombëtar. Do të ketë një performancë muzikore nga Lopez, e cila po ashtu ka mbështetur vazhdimisht Joe Biden, teksa gjatë pandemisë ka kritikuar qeverisjen Trujmp. Nga ana tjetër JLo do të ofrojë një performancë muzikore. CNN shkruan se do të ketë dhe një program prime-time të…

Read More

Dafina Zeqiri projekt me reperin italian, Sfera?

Këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri ka qenë duke punuar prej kohësh për albumin e ri të titulluar “Dafinë moj”. Pas publikimit të disa prej projekteve, në ktë fillim viti pritet ta publikojë të plotë. Ndonëse po vazhdon punën për finalizimin e tij, së fundmi thuhet se në mesin e shumë këngëve do të realizojë një bashkëpunim me reperin italian, Sfera. Kjo në bazë të një publikimi që ka bërë faqja “MTV Kosova” ku thuhet: Nuk e keni idenë se çfarë do të na servojë Dafina Zeqiri me albumin e saj në fillim…

Read More

Dorëzohet beqari i përjetshëm/ Kush po e çon në altar Leonardo DiCaprio-n

Leonardo DiCaprio mund të jenë në prag të martesës me të dashurën e vet modele, Camila Morrone. Nëse lajmi i revistës Cosmopolitan do të rezultojë i vërtetë, ai do të shkaktoje një tërmet në Holliwood, ku aktori i famshëm konsiderohet si “beqari i përjetshëm”. Në fakt, DiCaprio ka pasur shumë lidhje që dukeshin sikur do të përfundonin në altar, për t’u mbyllur pastaj me ndarje të rrufeshme, siç ishin ato me Gisele Bündchen e Bar Refaeli. Por burime pranë çiftit thonë se këtë radhë është ndryshe, dhe se ylli holliwood-ian mendon se…

Read More

“Flame”, kënga e re e Rita Orës lansohet në fund të muajit

Kënga e re e Rita Orës, “Flame”, është bashkëshkruar nga vokalisti i grupit “Bastille”, Dan Smith dhe kantautori MNEK. Këngëtarja 30-vjeçare me prejardhje kosovare, po bëhet gati ta shënojë rikthimin e saj në skenë me lansimin e këngës së re, në fund të këtij muaji. Së fundmi është zbuluar lajmi se në realizimin e këtij projekti, Rita Ora ka bashkëpunuar me këngëtarin e hitit “Happier”, 34-vjeçarin Smith dhe yllin e hitit “Head & Heart” MNEK, i cili po ashtu njihet si bashkëpunëtor i disa yjeve të muzikës, si Dua Lipa,…

Read More

Tuna si një “mami beqare”, bënë thirrje: Ndryshoni mendimet, për të ndryshuar botën …

Këngëtarja e njohur, Tuna ka shumë kohë që nuk ka promovuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë paraqitjet e saj në rrjetet sociale nuk është se mungojnë. “Ndryshoi mendimet tuaja dhe ti do të ndryshoh botën tëndë”, thotë thënia e publikuar sot nga Tuna, transmeton IndeksOnline. Vlen të përmendim faktin se nuk ka shumë kohë që Tuna është ndarë nga bashkëshorti i saj, Patrisi, me të cilin kanë edhe një djalë. /IndeksOnline/

Read More

“Kanë shkëmbyer puthje”/ Aktori turk i rrëmben zemrën gazetares seksi italiane

A është një një lidhje aktori turk Can Yaman me gazetaren  e njohur të sportit në Itali, Diletta Leotta? Ishte Anna Pettinelli ajo që hodhi bombën dhe menjëherë thashethemet shpërthyen në rrjet. Pettinelli filloi të fliste për një dashuri të sapolindur mes Dilettës dhe Can gjatë transmetimit të saj në radio në RDS. Ajo siguroi se kishte dëgjuar për flirtin nga burime të besueshme janë shprehur se të kanë qëndruar në të njëjtin hotel në Romë. Gjithashtu thuhet se ata janë parë dhe duke shkëmbyer puthje pasionante. Leotta tashmë është beqare…

Read More

Të lodhur nga komentet negative, Meghan Markle dhe Harry marrin vendimin të heqin dorë nga çdo rrjet social

Duka dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Harry, kanë vendosur që për qetësinë e tyre të heqin dorë nga çdo rrjet social si ‘Twitter’, ‘Instagram’ dhe ‘Facebook’. ‘Times of London’ shkruan se Meghan dhe Harry kanë marrë shumë komente negative dhe nuk e duan këtë gjë në jetën e tyre. Pas shkëputjes nga familja, ata janë gjykuar shumë nga fansat. Kujtojmë se së fundmi përflitet se Meghan është shtatzënë për herë rë dytë pasi paparacët kanë kapur disa foto të sajat me barkun e rrumbullakosur./politiko.al

Read More

Mr. Bean merr vendimin e çuditshëm në lidhje me rolin e tij!

Mr Bean është një ndër personazhet më të dashur për të gjithë ne. Mirëpo, një lajm i trishtë ka ardhur për të gjithë fansat e tij. Aktori që luan Mr Bean, Rowan Atkinson gjatë një interviste për ‘Radio Times’ ka rrëfyer që nuk do e shohim më në atë rol. Arsyeja pse hoqi dorë nga roli më i dashur për publikun është digjitalizimi. “Jemi të ekspozuar ndaj një spektri opinionesh dhe kjo është shumë e rëndësishme, por në kohët e sotme digjitalizimi i ka kthyer përdoruesit në një turmë që…

Read More

Lansohet kënga “Jolie” e Alban Skenderajt

Këngëtari i njohur shqipëtarë, Alban Skenderaj sapo ka lansuar projektin e tij të ri muzikor. Ai ka publikuar këngën e cila quhet “Jolie” e cila vjen me një fotografi të veçantë në klip. Mjafton të dëgjoni pak tinguj nga kjo baladë për t’u pëlqyerë. Kjo këngë e Skenderajt vjen pas një bashkëpunimi që pati muaj më parë me këngëtaren e njohur Arilena Ara me këngën “A i sheh”. Më posht gjeni linkun e këngë të sapodalë “Joilie”:

Read More