Eminem me këngë të re

Për të gjithë fansat e tij, ka një lajm të mirë! Eminem ka lansuar një këngë të re, ndonëse viteve të fundit ishte shkëputur nga muzika. Kënga, “Tone Deaf”, ka edhe një video të animuar. Ajo është përfshirë në albumin e Eminem, “Music to Be Murdered By – Side B. Më poshtë mund të ndiqni të plotë këngën dhe videoklipin e këngëtarit. /Prive.al

Read More

“REBELDE” po rikthehet në NETFLIX

Seriali shumë i ndjekur, “Rebelde” po rikthehet në Netflix në vitin 2022, njofton Insajderi. Shumë popullor në vitet 2000, seriali me protagonistë Anahi, Dulce Maria, Maite Perroni, Christopher von Unckermann, Christian Chavez dhe Alfonso Herrera, rikthehet me një kast të ri. “Rebelde po kthehet! Në 2022, kthehemi tek Elite Way School pasi një brez i ri studentësh shpresojnë të fitojnë Betejën e Bandave”, njoftoi Netflix në Twitter. I vendosur në shkollën prestigjioze private të konviktit, Elite Way School, “Rebelde” tregon historinë e gjashtë studentëve të shkollës së mesme që formojnë…

Read More

Anxhela Peristeri publikon këngën “Karma” me të cilën përfaqëson Shqipërinë në Eurovision

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri ka bërë pubike videoklipin bashkë me versionin final të këngës “Karma”. Ajo me këtë këngë do të marrë pjesë në Eurovision këtë vit duke e përfaqësuar Shqipërinë. Tekstin e këngës “Karma” e ka shkruar Olti Curri dhe kompozimin Kledi Bahiti, ku fitoj Festivalin e 59-të të Këngës në RTSH në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa këngëtarja versionin final e ka punuar në një studio të njohur në Greqi. Eurovisioni këtë vit mbahet në Rotterdam të Holandës më 18,20 dhe 22 maj.

Read More

George Clooney dhe Julia Roberts do të bashkohen për filmin “Ticket To Paradise”

George Clooney dhe Julie Roberts do të bashkohet sërish, 20 vite më pas. Derisa u panë duke luajtur në filmin “Ocean’s Eleve”, tashmë ata do të jenë së bashku edhe në një film tjetër, shkruan Daily Mail. Tashmë aktorët do të jenë duke punuar me njëri-tjetrin për  “Ticket To Paradisë”, që do të jetë romantik dhe komedi. Në film, që do të fillojë të xhirohet më vonë gjatë këtij viti, dyshja do të fluturojnë në Bali. Clooney kësaj radhe do të punojë edhe në produksion, teksa për regji do të përkujdeset…

Read More

Ju kujtohet ‘Gjino’ i ’14 vjeç dhëndër’? Ja si duket ai tani (Foto)

Komedia “14 vjeç dhëndër” është padyshim një ndër filmat shqiptar që na ka gozhduar para ekranit që të gjithëve, pa dallim moshe, batutat e të cilit i mbajmë mend dhe sot. Autori i kësaj komedie, Çajupi, trajton temën e katundit shqiptar, duke ballafaquar ankthin e ekzistencës të ndeshur ashpër me afshin e jetës. Në këtë ndeshje të papërballueshme portretizohet drama e krijimit të familjes si dramë e ekzistencës. Komedia, e cila u kthye në film, pati gjithë suksesin e merituar. Mund të themi se aktori që spikali në film, është…

Read More

Këngëtarja, Ariana Grande publikon albumin e saj të pestë

E njohur ndërkombëtarisht, këngëtarja, Ariana Grande ka publikuar albumin e saj të ri të titulluar “Positions (Deluxe)”. Albumi i popstares 28 vjeçare, Ariana Grande përmbanë pesë këngë të reja, përfshirë remiksin “34 +35” i cili përfshin Megan The Stallion dhe Doja Cat. Të dy artistet lëshuan videoklipin për bashkëpunuan për remiks të njërës prej këngëve. Ky është albumi i saj i pestë që konsiderohet nga “Billboard 200” si albumi numër një.

Read More

Sipas revistes “TIME”, Dua Lipa renditet si një nga personazhet më me ndikim në botë

Këngëtarja me famë botërore dhe origjinë nga Kosova, Dua Lipa ka shënuar edhe një tjetër arritje në karrierën e saj – ajo është emëruar si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë për vitin 2021 nga revista prestigjioze “Time”. Gjatë ditës u bë e ditur edhe fotografia e Duas në kopertinë ku shihet e veshur më një fustan të gjatë rozë dhe take. Ndërkaq, këngëtarja e famshme, Kylie Minogue, me të cilën Lipa bashkëpunoi për remix e këngës “Real Groove” ka shkruar një profil për artisten duke e…

Read More

Gigi Hadid dhe Zayn Malik festuan Shën Valentinin e parë si prindër

Supermodelja botërore , 25 vjeçarja Gigi Hadid ka festuar Shën Valentinin e parë së bashku me të dashurin e saj Zayn Malik (28 vjeç)duke qenë prindër. Dyshja që janë një kohë të gjatë së bashku, shfaqen krah njëri tjetrit të dashuruar si kurrë më parë, shkruan Daily Mail, transmeton IndeksOnline. Ata po ashtu kishi  mbajtur sekret për një kohë emrin e vajzës së tyre, Khai. Në dedikimin  e saj për Shën Valentin, Gigi i kishte shkruar Zayn “Të dua, Valentinë dhe dashurin që ne do ta ndajmë përgjithmonë”

Read More

Lajm fantastik për adhuruesit e “Game of Thrones”

Parathënia e “Game of Thrones”, “House of the Dragon” nis xhirimet së shpejti. Njoftimi u dha nga shefi i përmbajtjes së HBO dhe HBO Max, Casey Bloys gjatë një paneli TCA. Rrjeti ka njoftuar më parë se seriali është vendosur 300 vjet para ngjarjeve të Game of Thrones dhe skicon historinë e “House Targaryen”, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net. Detajet në lidhje me shfaqjen mbeten një sekret i ruajtur nga afër, megjithëse janë hedhur disa personazhe kryesorë. Aktori britanik Paddy Considine do të interpretojë mbretin Viserys Targaryen në sezonin 10-episodësh.…

Read More

Publikohet kënga e Rita Orës, i tregon botës veshjet tradicionale shqiptare

Këngëtarja shqipare me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar këngën e saj të re në bashkëpunim me David Guetta, Gunna dhe Khea., “Bang”. Kënga ka marë më shumë se 100 mijë klikime për një orë, transmeton albinfo.ch. Videoklipin Rita duket se e ka bërë në Prishtinë, ku shfaqet me xhubletën shqiptare dhe këpucët me flamurin shqiptar, të cilat i publikoi në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Rita Ora u vu në qendër të mediave shqiptare dhe të huaja pasi një ditë më parë publikoi mini-albumin “Bang”, për të cilin ka…

Read More