Tayna e Flori bashk për projektin e ri

Për të gjithë fansat e Florit dhe Taynas ka një lajm fantastik. Dyshja po vinë në bashkëpunim, e kjo është plotësisht e vërtetë.

Read More

Swift pritet të publikojë albumin e saj “Evermore”

Duket se 2020 është viti i këngëtares së famshme Taylor Swift. Teksa po i gëzohet suksesit për albumin ‘Folklore’, Swift ka njoftuar se ky vit do të mbyllet me një surprizë për të gjthë fansat. Këngëtarja amerikane ka bërë të ditur se do ta publikojë albumin e saj të dytë.“Evermore” është përshkruar si vazhdimi i ‘Folklore’ të cilin Taylor e publikoi gjatë muajit Korrik.

Read More

Një fundvit fantastik si ky për Dua Lipën

Albumi i saj ‘Future Nostalgia’, u zgjodh nga revista ‘People’ si albumi më i mirë i këtij viti, duke lënë pas nëntë albume nga artistë të ndryshëm. Ajo më pas hapi ceremoninë virtuale në edicion e këtij viti të Billboard Women in Music këtë të enjte. Ylli botëror me albumin e saj të dytë Future Nostalgia ka dominuar në skenë këtë vit dhe është nominuar për çmimin e lakmuar Albumi i Mitit. Dua më vonë gjatë ceremonisë u nderua me çmimin Powerhouse Award për artist që kanë dominimin në shitje,…

Read More

Madona bën tatuazh me dedikim për gjashtë personat e saj më të shtrenjtë

Këngëtarja e njohur në gjithë botën, Madonna edhe pse njihet për stilin e saj ndryshe dhe ekstravagant, ajo nuk kishte një tatuazh. Edhe pse është 62 vjeçe, kjo nuk e ka ndaluar Madonnën të bëjë tatuazhin e saj të parë dhe shumë të veçantë, një dedikim për gjashtë personat e saj më të shtrenjtë. Madonna ka shkruar në kyçin e dorës inicialet e gjashtë fëmijëve të saj: Lourdes, 24 vjeç, Rocco, 20, David, 15, Mercy, 14 dhe binjaket 8-vjeçare, Estere dhe Stella. “Tatuazh për herë të parë”-shkroi Madonna krah fotove

Read More

Sarah Jessica Parker e joshur nga xhinset

Sigurisht, është e lehtë të joshesh nga trendet më të fundit të xhinsit, nga xhinset e gjëra, të ngushta, kauboj, me bel pa bel, të gjata, të shkurtra, deri te kyçet, etj. Por nëse ka një mësim që kemi mësuar nga Sarah Jessica Parker, janë xhinset që i përdor prej vitesh. Për vite, ne kemi parë pantallonat e saj që kanë një gjatësi deri mbi kyçin e këmbës, një ‘mashtrim’ që ju bën të dukeni më e gjatë. Si në fotot më poshtë:

Read More

Fifi e Bardhi bashkë me këngë të re

Fifi nuk i ka ndalur projektet e reja këtë sezon dhe shumë shpejt do t’i sjellë fansave një këngë të re që mezi po e presin. Fifi kësaj radhe do të vijë në bashkëpunim me reperin e hitit “Betohemi”, Bardhin. “Ne sapo e kemi mbaruar klipin, bashkëpunimi jonë del me 10 dhjetor”- ka rrëfyer ajo në një emision televiziv, teksa tashmë ka zbuluar titullin e këngës. ”Du Itch” do të emërohet ky projekt.

Read More

Dua Lipa nuk harron rrënjët e saja, drekon në restaorantin shqiptarë në Nju-Jork “Çka ka qëllu”

Dua Lipa e mbyll vitin e suksesshëm në restorantin shqiptar “Çka ka qëllu” në Nju-Jork. Ajo ka arritur të fitojë tri çmime vetëm në një mbrëmje, dy në Spanjë dhe një në Francë. Lipa ka arritur të rrëmbejë çmimet “Albumi ndërkombëtar më i mirë” dhe “Artistja ndërkombëtare më e mirë” në “Los Mucis Awards 2020” në Spanjë. Gjithashtu arriti të rrëmbejë çmimin “Artistja ndërkombëtare femër” në “NRJ Music Awards”, Francë. Këngëtarja e mirënjohur e skenës botërore këtë fundvit ka zgjedhur të drekojë sërish me të dashurin dhe miq të saj…

Read More

JLo thot se nuk përdorë kurrë botoks

Jennifer Lopez është e njohur për këngën, vallëzimin dhe aktrimin. Ajo është bërë gjithashtu një ikonë bukurie për shkak të lëkurës së saj të përsosur. 51-vjeçarja ka folur për rutinën e saj të lëkurës për vite me radhë, ndërkohë që po lançon linjën e saj të produkteve të kujdesit për lëkurën, JLo Beauty. Ajo ka deklaruar se ajo kurrë nuk ka përdorur botoks në jetën e saj, pavarësisht bukurisë së saj që nuk njeh moshë. Gjatë një interviste në Zoom, këngëtarja dhe aktorja 51 vjeçare tha: “Deri më sot, unë…

Read More