STRAKOSHA BEFASON ME SKUADRËN E RE, GATI KALIMI NË PREMIER LIGË

Thomas Strakosha mund t’i bashkohet skuadrës angleze, West Ham United gjatë këtij afatit kalimtar, ka raportuar të mërkurën “Il Messaggero”. Ai mund të jetë pjesë e një marrëveshje shkëmbimi me futbollistin e Paraguait, Fabian Balbuenan. Skuadra angleze edhe më herët kishte shprehur interesim për portierin Strakosha. Anglezët kanë kthyer sërish interesim për ta transferuar në radhët e veta. Strakosha ka humbur vendin e titullarit te Lazio. 25-vjeçari këtë edicion në të gjitha garat ka luajtur në tetë ndeshje. Pjesë e Lazios është edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. 

Read More

Shkarkohet Frank Lampard!

Chelsea ka njoftuar se i ka ndarë rrugët me trajnerin Frank Lampard. Skuadra nga Londra ka qenë e pakënaqur me përformancën e trajnerit dhe ka vendosur ta shkarkoj nga detyra. Rezultatet dhe përformancat e fundit nuk i kanë përmbushur pritshmëritë e klubit, duke e lënë atë në mes të tabelës. Lampard ka qenë trajneri me përformancën më të dobët që kur në krye të klubit është Roman Abramovich. /IndeksOnline/

Read More

Drita – Prishtina: Kupa tashmë është në stadiumin “Mardan” në Turqi

Sot me fillim nga ora 12:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, duel ky në kuadër të Superkupës së Kosovës në futboll. Si  duket gjithçka është gati para këtij takimi të madh, ku edhe është publikuar edhe një fotografi e Kupës, shkruan IndeksOnline Pra, Kupa gjendet në stadiumin “MARDAN” në Antali të Turqisë. Kujtojmë se në 50 duelet sa janë luajtur mes dy skuadrave, Prishtina ka shënuar 21 fitore, Drita ka 10, ndërsa 19 herë skuadrat kanë luajtur baras./Indeksonline

Read More

Zbulohet oferta e Realit për Kylian Mbappe, 80 mln euro plus Hazard!

Paris Saint Germain bëri me dije se gjatë 12 muajve të fundit bilancet e klubit kanë pësuar një humbje të frikshme për shkak të pandemisë COVID-19, prej plot 204 milionë eurosh dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit parizien janë të detyruar të shesin një nga dy yjet e ekipit për të lehtësuar disi bilancin. Mes Neymar dhe Mbappe më i kuotuari për t’u larguar është talenti francez i cili ka një kontratë deri në vitin 2022 dhe ka më shumë kërkesa në merkato. Madje Real Madrid vazhdon të këmbëngul…

Read More

Muriqi shënoi golin e parë me Lazion: Do të vazhdoj kështu!

Pas golit dhe ndeshjes së sotme me Lazion ndaj Parmas në Kupën e Italisë ka folur edhe sulmuesi Kosovës, Vedat Muriqi. Edhe pse mes spekulimeve të shumta se goli i Muriqit ishte një autogol i realizuar nga portieri i Parmas, doli skuadra napolitane që e konfirmoi se goli i përket Muriqit, shkruan IndeksOnline Pas ndeshjes sulmuesi ynë u shpreh i lumtur me paraqitje dhe kualifikimin tutje, gjithashtu edhe për golin e shënuar. “Jam shumë i lumtur për çerekfinale është goli im i parë dhe padyshim se jam i lumtur”, tha…

Read More

Ronaldo flet pas golit historik dhe titullit të fituar

Juventusi fitoi Superkupën e Italisë pasi mposhti Napolin me rezultat 2-0. Njërin nga dy golat për Zonjën e Vjetër e shënoi Cristiano Ronaldo, shkruan Indeksonline. Portugezi është shprehur shumë i lumtur për titullin e fituar. “Shumë i lumtur me titullin tim të 4-të në Itali … Ne jemi kthyer! Ky është Juve që duam, kjo është ekipi që i besojmë dhe kjo është fryma që do të çojë në fitoret që duam! Bravo, djema!”, ka shkruar Ronaldo në rrjetet sociale. Ronaldo gjithashtu u bë edhe golashënuesi më i mirë në…

Read More

​Juventusi dhe Napoli sonte ballafaqohen për Superkupën e Italisë

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet sfida për Superkupën e Italisë ndërmjet Juventusit dhe Napolit.null Ky trofe I cili diskutohet ndërmjet fituesit të titullit në Serie-A si dhe fituesit të Kupës së Italisë, do të vendoset pas 90 minutash, kohës shtesë ose edhe penalltive. Juve ka shumë pak opsione në dispozicion të tyre në mbrojtje, pasi Merih Demiral është i lënduar, pastaj duke shtuar këtu edhe rastet me Covid-19 Matthijs de Ligt, Juan Cuadrado dhe Alex Sandro. Këto janë formacionet e mundshme: Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Bernardeschi; Chiesa, Bentancur,…

Read More

Gruaja që notoi nën akullin e liqenit të Siberisë, ka thyer rekordin botëror

Një grua 40-vjeçare e veshur vetëm me kostum banje, kapele noti dhe një maskë zhytjeje, u lëshua në një vrimë të hapur në sipërfaqen e ngrirë të një liqeni në Siberi, për të notuar në ujin me temperaturë 0 gradë. Në pamjet e publikuara  shihet 40-vjeçarja nga Moska qe u zhyt në ujin e akullt të liqenit Baikal, për të kryer sipërmarrjen e saj. Yekaterina Nekrasova mbajti frymën për një minutë dhe notoi 85 metra nën liqenin e ngrirë më 7 janar, që ishte dita e Krishtlindjeve ortodokse, dhe besohet…

Read More

Distria Krasniqi merr urimin nga Ambasada e ShBA-së në Kosovë për medaljen e artë në Doha të Katarit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një postmi në faqen zyrtare në facebook ka uruar për suksesin e arritur xhudisten, Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Doha të Katarit. Xhudistja Krasniqi arriti të fitojë në finale të Masterit të Dohas me ippon ndaj japonezes Funa Tonaki, kampione e botës në vitin 2017, kategoria deri në 48 kilogramë. “Urime Distria Krasniqit e cila fitoi medaljen e artë në Judo Masters në Doha, Katar”, thuhet në urimin e ambasadës për xhudisten tonë. Kujtojmë se dje…

Read More

Dy përballje të vështira për Dardanët në fillim të vitit 2021

Viti 2020 ishte një vit i cili solli shumë sfida dhe vështirësi për Kombëtaren e Kosovës në futboll dhe trajnerin e saj Bernard Challendes. Në fakt, “Dardanët” realizuan vetëm një fitore gjatë gjithë vitit dhe ajo erdhi përballë Moldavisë në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por, një nisje aspak të lehtë Kosova pritet ta ketë edhe në vitin 2021 ku së shpejti do t’i zhvillojë dy ndeshjet e para në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Qatar 2022”. Shtete të fuqishme si Suedia dhe Spanja do të luajnë kundër Kosovës…

Read More