Çfarë veshën yjet në “Met Gala 2021”

Tema që mblodhi të famshmit, yjet e Hollywood-it në tapetin e kuq të “Met Gala” ishte: ‘Në Ameikë: Një leksik i modës”. Ky është momenti më kulminant i viti për dizenjuesit që të shpalosin gjithë talentin e  tyre në trupin e personazheve më të famshëm në botë për momentin.

Vetë kuratori i Institutit të Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, Andrew Bolton, ka thënë për New York Times se:

“Ne me shumë vetëdije donim që kjo të ishte një festë e komunitetit amerikan të modës, i cili vuajti aq shumë gjatë pandemisë. Unë mendoj se moda amerikane po kalon një rilindje, me stilistë të rinj amerikanë në mesin e diskutimeve rreth diversitetit, përfshirjes, qëndrueshmërisë dhe krijimtarisë së ndërgjegjshme. Më duket tepër emocionuese.”

Kush janë yjet që ranë më shumë në sy? Ju ftojmë t`i ndiqni:

Rihanna

Camila Cabello

Natalia Bryant

Regina King

Jack Harlow

Pharrell Williams & Helen Lasichanh

Jimmy Fallon

Cara Delevingne

Zoe Kravitz

Shawn Mendes

Kristen Stewart

Kim Kardashian

Gigi Hadid

Winnie Harlow

Kendall Jenner

Kate Hudson

Alicia Keys

Sharon Stone

Jennifer Lopez

Justin Bieber

Rita Ora

Megan Fox

Maluma

Kit Harington

Billie Eilish

Timothee Chalamet

Related posts