Danny Avdija, Debutim fantastik në NBA

Danny Avdija pati një debutim perfekt për Washington Wizards. Djali i Zufer Avdisë ka shënuar 15 pikë në vetëm 24 minuta.

Wizards u mposht nga Brooklyn me rezultat 114-119.

Avdija ishte 100% në gjuajtjet për dy dhe tre pikë. Nga tri tentime që kishte nga dy pozicionet, kosovari i lindur në Izreal ka arritur të realizojë.

Avdija kishte edhe dy kërcime dhe kastër asistime./Indeksonline/

Related posts