Disa nga emrat për deputet të VV-së

Një muaj para zgjedhjeve të parakohshme, Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar emrat e disa prej kandidatëve për deputetë nga kjo parti. Euronews Albania zbulon disa nga emrat që Qendrat e Vetëvendosjes nga komunat, kanë votuar dhe deleguar si kandidatë për deputetë.

Mes tyre janë edhe Kurti e Haxhiu, të dënuar nga Gjykata me tre vjet burg me kusht, për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend.

Prishtina: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Glauk Konjufca, Arben Vitia, Liburn Aliu, Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli e Hatixhe Hoxha.

Mitrovica: Armend Muja, Arjeta Fejza.

Suhareka: Salih Zyba, Nga Vushtrria, Fjolla Ujkani, Besim Muzaqi.

Podujeva: Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu.

Peja: Fatmire Mulhaxha Kollçaku, Besnik Zeqiraj, Jeton Lajqi.

Klina: Xhafer Berisha.

Skënderaj: Hysni Mehani, Nga Drenasi, Enver Dugolli.

Fushë Kosova: Avni Zogiani.

Obiliqi: Halil Thaçi.

Lipjani: Adnan Rrustemi.

Shtimja: Adnan Ademi.

Ferizaj: Alban Bajrami, Shqipe Metaj, Valon Ramadani.

Deçani: Orges Tafilaj.

Prizreni: Arbër Rexhaj, Artan Abrashi, Drita Millaku dhe Yllza Hoti.

Vitia: Njazi Isaku.

Vushtrria: Fjolla Ujkani, Besim Muzaqi.

Drenasi: Enver Dugolli.

Shtimja: Adnan Ademi.

Prej së dielës, datë 10 janar, Lëvizja Vetëvendosje ka nisur procesin e votimit brenda partisë së kandidatëve të mundshëm për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Related posts