Igli Tare sulmohet nga pitbulli, pëson disa lëndime dhe humb njërin prej qenve

Një ngjarje e rëndë është raportuar sot nga Italia. Mediet fqinje bëjnë me dije se është sulmuar nga një qen pitbull ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare, Igli Tare.

Në momentin e sulmit, Tare ka qenë duke bërë shëtitje me qentë e tij, në Romë.

Siç theksojnë mediet italiane, drejtori sportiv i Lazios ka qenë duke ecuri në rrugë, kur një qen i ka shpëtuar pronarit dhe i është sulur.

Igli Tare ka mbetur i lënduar, ndërsa ka humbur një qen të tijin, i cili është vrarë nga pitbulli./mapo

Related posts