“It’s a new day in America”, pak çaste para fillimit të inaugurimit të presidentit Joe Biden

Joe Biden në profilin e tij facebook para pak qastesh ka publikuar një foto para se të filloj ceremonia e inaugurimit.

Me mbishkrimin “It’s a new day in America”, Biden sjell fotografinë ku shihet parapërgatitja e fillimit të inaugurimit të presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden, presidentit 46 të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kujtojmë se para një ore, nga Shtëpia e Bardhë, në Uashington u largua Donald Trump me bashkëshorten dhe familjane tij, teksa ka prishur rregullin presidencial duke mos qëndruar në ceremoninë e inaugurimit.

Trump do mbahet mend si presidenti i parë në 150 vjet që nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit që vjen pas tij.

Related posts