Klubet angleze tërhiqen nga krijimi i Superligës

Ideja e Superligës së Evropës po bëhet gjithnjë e më i vështirë për tu realizuar.

Klubet angleze, njëri pas tjetrit po tërhiqen nga marrëveshja e arritur në mes të 12 skuadrave të mëdha evropiane, shkruan Indeksonline

Sipas mediave angleze, Chelsea, Manchester City, Manchester United dhe Arsenal tashmë kanë vendosur që për momentin të mos vazhdojnë me projektin.

Kjo ka ardhur pas kritikave të mëdha që kanë marrë nga tifozët dhe vetë pjesëtarët e skuadrave. /IndeksOnline/

Related posts