Krijesa gjigande shfaqet në brigjet greke (FOTO LAJM)

Një balenë me parametra të rrallë për Detin Egje është shfaqur në brigjetgreke të Pireut.

Sapo ky zbulim u bë publikë, zyrtarët u alarmuan dhe u nisën menjëherë për në det, ndërsa televizionet dërguan reporterë në plazhin Freattida.

Sipas mediave lokale, bëjnë me dije se balena gjigante ngordhi sapo u nxorrë në breg.

Related posts