Lajm fantastik për adhuruesit e “Game of Thrones”

Parathënia e “Game of Thrones”, “House of the Dragon” nis xhirimet së shpejti.

Njoftimi u dha nga shefi i përmbajtjes së HBO dhe HBO Max, Casey Bloys gjatë një paneli TCA.

Rrjeti ka njoftuar më parë se seriali është vendosur 300 vjet para ngjarjeve të Game of Thrones dhe skicon historinë e “House Targaryen”, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Detajet në lidhje me shfaqjen mbeten një sekret i ruajtur nga afër, megjithëse janë hedhur disa personazhe kryesorë.

Aktori britanik Paddy Considine do të interpretojë mbretin Viserys Targaryen në sezonin 10-episodësh.

Emma D’Arcy luan si trashëgimtare e mbretit ndërsa Olivia Cooke është gruaja e dytë e mbretit, mbretëresha Alicent Hightower.

Matt Smith është zgjedhur si Princi Daemon Targaryen, xhaxhai i Rhaenyra, ndërsa pjesa e Aegon II Targaryen, gjysmë vëllai i ri i Princeshës Rhaenyra, ende nuk është plotësuar./prive.al

Related posts