Lista e kandidatëve për deputet nga PDK

Sot ishte afati i fundit i dorëzimit të listave me emrat e kandidatëve për deputet të subjekteve politike që garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Edhe PDK e ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë.

Kësaj liste shifet se i prin kandidati për kryeminstër i kësaj partie, Enver Hoxhaj i pasuar nga Uran Ismaili, Eliza Hoxha, Bedri Hamza, Memli Krasniqi, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Xhavit Haliti, Bajrush Xhemaili, Blerta Deliu-Kodra dhe Abelard Tahiri.

Në dhetshen e parë të kësaj partie nuk ka ndonjë befasi tek emrat, pasi të gjithë të apostrofuarit janë emra të njohur edhe në legjislaturat e kaluara.

Më posht shiqoni listën e plotë të PDK-së:

Related posts