Manuel Neuer merr çmimin e portierit më të mirë në botë për vitin 2020

FIFA është duke e mbajtur ceremoninë “The Best” në selinë e saj në Cyrih.

Zyrtarisht, kjo ceremoni mbahet çdo vit – dhe sot ka filluar nga ora 19:00, ku do të shpërblehen më të mirët e vitit 2020.

Deri tani , çmimin “portieri më i mirë i vitit 2020” e ka fituar portieri i Bayern Munich, Maneul Neuer.

Neuer fitoi konkurrencën e ngushtë me portierin e Liverpoolit, Alisson Becker dhe portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak.

 

Related posts