Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio, po viziton Kosovën, me ç’rast do të vizitojë trupat italiane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Me këtë rast ministri italian do të pritet në takim nga homologia Meliza Haradinaj-Stublla.

Takimi po zhvillohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, që prej orës 11:10.

Related posts