Moti për 4 ditët e ardhshme

Sot, ditë e premte, datë 5 shkurt moti do të jetë i butë, pjesërisht i vranët, ditën edhe intervale me diell. Orëve të mëngjesit përgjatë ultësirave mjegull.

6.02 – Në mëngjes nëpër ultësira mjegull, e gjatë ditës më ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.

7.02 – Mot i ngrohtë derisa vransirat do të shtohen, ditën edhe intervale me diell.

8.02 – Kryesisht vranët, e kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu. Vende-vende reshjet mund të jenë më intensive.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 2C deri në 5C, e maksimalet rriten ndjeshëm në fundjavë deri në 16C, nga Dukagjini edhe afër 20C, e nga dita e hënë në rënie të lehtë në 12C.Era do të fryj e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme, por kryesisht nga jugperëndimi 1-4m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes në dy ditët në vijim, e në fundjavë në rënie të thellë edhe nën vlera normale.

Related posts