Nesër takohen në basketboll Sllovakia vs Kosova

Të enjtën në ora 19:00, do takohen dy skuadra në basketboll Sllovaki -Kosovë, në kuadër të FIBA – Kupa e Botës 2023.

Kjo është ndeshja e parë parakualifikuese kundër Sllovakisë, të cilën mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën Artmotion.

Kosova në dy ndeshjet e kësaj gare ka shënuar fitore ndaj Islandës dhe Luksemburgut në shtëpi.

Kosova gjindet në Grupin B, së bashku me Islandën, Sllovakinë dhe Luksemburgun.

Ndeshja e radhës Island-Kosovë luhet të shtunën, më 28 nëntor, në ora 16:00.

Related posts

Leave a Comment

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.