Nis vaksinimi në Shqipëri, Rama vaksinohet i pari

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte i pari që u vaksionua sot kundër Covid-19.

Fushata e vaksinimit filloi sot në stadiumin “Air Albani” dhe ishte Rama që iu nënshtrua i pari vaksinës.

Nënjëprononcim për media ai theksoi se nuk donte të hynte në radhën e askujt por e ndërmori këtë vendim për të fituar besimin e njerëzve se vaksina anti-COVID është e sigurt dhe do të ndihmojë në luftën kundër virusit.

Paralelisht edhe Najada Çomo shefe e spitalit Infektiv plotësoi formularin para vaksinimit.

Related posts