Një fundvit fantastik si ky për Dua Lipën

Albumi i saj ‘Future Nostalgia’, u zgjodh nga revista ‘People’ si albumi më i mirë i këtij viti, duke lënë pas nëntë albume nga artistë të ndryshëm.

Ajo më pas hapi ceremoninë virtuale në edicion e këtij viti të Billboard Women in Music këtë të enjte.

Ylli botëror me albumin e saj të dytë Future Nostalgia ka dominuar në skenë këtë vit dhe është nominuar për çmimin e lakmuar Albumi i Mitit.

Dua më vonë gjatë ceremonisë u nderua me çmimin Powerhouse Award për artist që kanë dominimin në shitje, streaming dhe në radio.

Asaj ju prezantua çmimi nga Senatori Amerikan, Bernie Sanders, të cilin ajo  mbështeti gjatë fushatës së tij zgjedhore. /Prive.al

Related posts

Leave a Comment

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.