Zemaj thyen rregullin, shpalos planin për ndërtimin e Spitalit në Podujevë, në pranin e kandidatit të LDK-së Nexhmi Rudarit

Praktikë e keqe kjo, e dëmshme dhe njëkohësisht e pandershme, e praktikuar pothujse nga e gjithë kasta politike, tash e 20 vite.Projektet e mëdha po lihen në kohë fushate, dhe kështu po ndodh edhe me Komunën e Podujevës tani. Por, pse po ndodh mashtrimi i madh? Qytetarët si duket e kanë kuptuar se projektet e një komune gjithmonë po kalkulohen

Lexoni më tepër

Pas 8 ditësh e infektuar me COVID-19, Hoti i uron shërim të shpejt Vjosa Osmanit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, sot, në një bisedë telefonike, i ka uruar shërim të shpejtë Kryetares së Kuvendit dhe ushtrues së detyrës së Presidentes, znj. Vjosa Osmani. Kryeministri Hoti në llogarinë e tij facebook ka shkruar: Sot, në një bisedë telefonike, i kam uruar shërim të shpejtë Kryetares së Kuvendit dhe ushtrues së detyrës së Presidentes, znj. Vjosa Osmani.

Lexoni më tepër

I vazhdohet paraburgimi edhe 30 ditë, Labinot Grudës dhe Kadri Shalës, të dyshuarve për vjedhjen e 2 milion eurove të thesarit të shtetit

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendimi me të cilën iu ka vazhduar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit. Lajmin e ka bërë të ditur gjyqtari Musa Kongjeli, i cili tha se masa e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj Grudës është vazhduar

Lexoni më tepër

Me medalje presidenciale dekorohen punonjësit shëndetësorë, që humbën jetën nga virusi COVID -19 derisa ofronin shërbime shëndetësore për të tjerët

Vjosa Osmani, ushtruese e detyrës së Presidencës përmes llogarisë së saj facebook ka vendosur të dekoroj post mortem, të gjithë ata punonjës shëndetësorë që humbën jetën gjatë punës së tyre. Posht mund të lexoni statusin e saj ne facebook: Mijëra punonjës shëndetësor u infektuan nga virusi Covid-19, si vija e parë e përballjes me pandeminë. Përderisa shumica i mbijetuan këtij

Lexoni më tepër

Shifra të frikshme, 13 vdekje dhe 609 raste të reja me COVID-19. Prishtina me 276 raste të reja

1.590 TESTIME, 350 TË SHËRUAR DHE 609 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 609 raste pozitive.Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes

Lexoni më tepër

Zgjedhjet në Podujevë do ti fiton Shpejtim Bulliqi, kështu thotë sondazhi i Lëvizjes Vetëvendosje

Sondazhi i Lëvizjes Vetëvendosjes me kompaninë UBO tregon se zgjedhjet në Podujevë do t’ i fitoj Shpejtim Bulliqi me shumicën e votave prej 46.8 %. Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Besnik Bislimi, në një konferencë për media ka thënë se situata në terren sa i përket zgjedhjeve është më e mirë sesa e jep sondazhi. “Nga 12 deri më 15

Lexoni më tepër

Vërejtje të shumta për fushën e sigurisë në Kosovë, Samedin Mehmeti, ftohet para Komisionit për Siguri

Është ftuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë, ushtruesi i detyrës së Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti për t’u përgjigjur rreth vërejtjeve te shumta nga Raporti i Komisionit Evropian për çështjen e sigurisë. Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu sot në mbledhjen e Komisionit për Çështjen e Sigurisë ka kërkuar që në takimin e radhës të ftohet Ushtruesi i

Lexoni më tepër

Agim Veliut i kërkohet interpelancë në Kuvendin e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu do të ftohet në interpelancë dhe do jap përgjigje në Kuvendin e Kosovës, pas Raportit për Siguri nga Komisioni Evropian. Këtë e bënë të ditur anëtarët e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në këtë mbledhje, gjithashtu u vendos që të ftohet për raportim në Komision për Çështje të Sigurisë edhe Ministri

Lexoni më tepër

Champions League sonte luhet me 8 super-ndeshje për fazën e grupeve

Champions League rikthehet sot me 8 sfida të vlefshme për fazën e grupeve. 16 skuadra do të ndeshen me njëra-tjetrën për të siguruar 3 pikë që do i ndihmojë ato për të kaluar në fazat me eliminim direkt. Sfidat janë të ndara në dy orare në 18:55 dhe 21:00. Në fushë do të zbresin yjet e PSG, Barcelonës, Juventusit si

Lexoni më tepër
« Zëra Më të Vjetër Recent Entries »