Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme

12.03 – Vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Në mëngjes ftohtë dhe me ngrica.

13.03 – Kryesisht me vransira, e gjatë ditës më butë. Nga perëndimi i vendit me mundësi për reshje lokale shiu.

14.03 – Më butë, kryesisht me vransira, e gjatë ditës edhe intervale me diell. Në mbrëmje nga perëndimi i vendit me mundësi për reshje lokale shiu.

15.03 – Më ftohtë, kryesisht me vransira, e parashihen mundësi për reshje të dobëta shiu, e me rënie të temperaturave edhe të borës.Temperaturat ditëve të ardhshme gradualisht shënojnë rritje.

Minimalet fillimisht zbresin ndjeshëm nën vlera mesatare, deri në -6C ditën e nesërme, e në fundjavë rriten deri në 2C. Ndërsa maksimalet pas rënies ditën e sotme, nesër shënojnë rritje të lehtë në 5C, e deri në fundjavë në 14C. Mirëpo ditën e hënë sërish pësojnë rënie në 5C.Era do të fryj edhe nesër e lehtë dhe mesatare, nga verilindja 5-10m/s, më pas nga krahu jugor 2-5m/s.Shtypja atmosferike pasi shënon rritje ditën e enjte, në ditët e ardhshme gradualisht zbret edhe nën vlera normale.

Related posts