PDK voton kundër, Xhavit Haliti për Glauk Konjufcën Kryeparlamentar

Xhavit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës ka votuar për Glauk Konjufcën, për kryetar Kuvendit të Kosovës.

Me 69 vota për, 33 vota kundër dhe asnjë abstenim Glauk Konjufca është zgjedhur kryetari i Republikës së Kosovës.

Kundër votuan PDK, LDK, AAK e Lista Serbe.

Related posts