PSD lëshon dronin me mbishkrimin “Lideri Suprem”,derisa Kurti mbante fjalimin përmbyllës

Edhe pse, si një gjë e pazakont që po ndodhë në Kosovë, ende pa ardhur në pushtet, Partia Socialdemokrate ka lëshuar një dron sot në Prishtinë derisa Lëvizja Vetëvendosje po mbante tubimin përmbyllës, parti kjo e cila ishte në opozitë deri tani.

Në dronin që PSD e lëshoi sot, përmes një aeroplani lodër ndodhej fotografia e Albin Kurtit derisa shkruante “Lideri Suprem”.

Videon e dronit e ka publikuar në Facebook vetë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i cili tha se kush pretendon fundin veçse i ka dhënë fund vetes.

Natyrisht se kritikat si të tilla janë gjithmon një shëndet pozitiv për një shoqëri demokratike, por se sa i ndihmojnë shoqërisë në tërsi aksione dhe veprime pa substancë kjo mund të jetë një errësirë pa rrugdalje.

Related posts