Qeveria vendos për lehtësim të masave anti-COVID, hiqet ora policore

Qeveria në detyrë e Kosovës është duke e mbajtur një mbledhje online dhe ka marrë vendime për lehtësim të masave për COVID-19.

Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Antigona Baxhaku.

“Hiqet ora policore, studentët kthehen në fakultet fizikisht dhe operatorët ekonomik operojnë deri në ora 22:00. Ora policore është hequr për zonat e kuqe”, ka shtuar ajo.

Related posts